Hamilelik

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası, Çocuklar

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası,  Çocuklar

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası, Çocuklar Diğer çocuklarınız, yeni bebeğe karşı birçok yolla reaksiyon gösterebilirler. Hayal kırıklığı yaşayabilirler. Onların düşündüğü gibi, bebek onların oyun arkadaşı olmayabilir. Bebek onlara göre "yanlış" cinsiyette olabilir. Çocuklarınız! ne kadar iyi hazırlarsanız hazırlayın, bütün bebeklerin yiyip uyuyup ağlamaları, onların canım sıkacaktır. Yeni bebeğe karşı kıskançlık ve güvensizlik göstererek, dikkati çekmek için bu duygularım belli etmeye çalışırlar. Öfke nöbetleri gösterebilirler. Onlar da mamayla beslenmek ya da emzirilmek isteyebilirler. Donlarım ıslatabılirler. Yeme ve uyku şekilleri değişebilir. Bebeğe çok dikkat etmenizden dolayı size karşı kızgınlık duyabilirler. Bebeğe vurarak, çimdikleyerek ya da bir şeyler atarak kızgınlıklarım gösterebilirler. Yeni bir kız y...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası, Eş

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası,  Eş

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası, Eş Yeni bir babanın ihtiyaçlanna ve düşüncelerine çoğu zaman yeterince dikkat edilmez. Babaya verilen tavsiyelerin çoğu anneye nasıl yardım edeceği hakkında olmaktadır. Fakat onun için de evde yeni bir bebeğe uyum sağlamak zor olabilmektedir. Baba, babalık hakkında çok karışık duygular yaşayabilmektedir. Kendisin! içine verebilir ya da kendisini evden uzak tutmaya çalışabilir. Tamamen kendisini baba olma duygusuyla da meşgul edebilir. Bir babanın yeni çocuğuyla arasındaki bağ, babanın bebeğin bakımına yardım etmesiyle artacaktır. Yeni bir anne, ilk zamanlar bebeğin bakımma bil" başkasının karışmasına, herşeyi kendisinin daha doğru yapacağım düşünmesinden çok, babanın bebek bakımındaki tecrü- besine olan kuşkularından dolayı izin vermek istemez. Babanın bebegini kucaklaması, bakımına katilması ...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Anne Ve Bebek

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası  Anne ve Bebek

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Anne ve Bebek îlk defa anne olanlar genelde bebek bakımının nasıl olması gerektiğini bildiklerine inanırlar. Aslında yeni anneler, diğer önemli hayatî becerileri öğrendikleri gibi annelik becerisin! de öğrenmelidirler. Ruh durum zaman ve sabır gerektiren bir olaydır. Bazı anneler, mükemmel bir bebek yetiştirme ve mükemmel bir anne olma düşünceleriyle doludurlar. Bebekler doğumdan itibaren farklı karakterdedirler, (Bazılarının bakımı diğerlerine göre daha kolaydır.) Düşünce kendisinin ya da arkadaşlarının da olsa "mükemmel anne" idealine uygun yaşamadığım düşünen bir anne kendisin! yetersiz görebilir ve depresyona girebilir. Kadınların çoğu, iyi bir gelirleri ve duygusal destekleri de olsa işe gitmeyi, diğer çocukların bakımım sağlamayı, ev işlerini ve yeni bebeğin bakımım yapmayı istemektedir. ...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Günlük Hayata Tekrar Dönüş

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Günlük Hayata Tekrar Dönüş

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Günlük Hayata Tekrar Dönüş Yeni bir bebeğin aileye kazandırılması siz ve eşiniz için çok Özel bir andır. Fakat bazen güvensizlik hissedebilirsiniz. Eğer eşiniîle olan ilişkilerinizin değişcceğini, günlük yaşam tarzının yeni bir şekle gireceğim ve eski yaşantınızın artık tutmayacağım aklınızda tutmaya çalışırınız, evdeki yeni aile hayatınıza daha rahat başlayabilirsiniz. Yeni bir bebek, tüm ailede yaşayanları etkiler. Ailenin, her üyesinin bir rolü vardır ve bebeğin bakımında sorumluluk almaları gerekir. Yapacağınız en iyi şeylerden bir tanesi, eşinizle, anne ve babanızla, arkadaşlarınızla ve diğer annelerle konuşmaktır. Sorunlarınızı paylasın ve önem verdiğiniz kişileri dinlemeyi ihmal etmeyin. Annelik ya da babalığın vermiş olduğu stresle, yeni bir anne ya da baba kontrolü kayhederek beb...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Sıkıntı Ya Da Depresyon

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası  Sıkıntı ya da Depresyon

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Doğum Sonrası Sıkıntı ya da Depresyon Doğumdan sonra birçok yeni anne, kendilerim kırılgan, yalnız ve tükenmiş olarak hissetmektedir. Bu duygular yeni annelerin beklentileriyle uyumlu gözükmemektedir. Ne hakkında deprcsyona girdiklerim de merak etmektedirler. Bu duyguların onların kötü bir anne olduklarım gösterdiği korkusunu yaşayabilirler. Aslında her 10 yeni anneden yaklaşık 7'si doğumdan sonra "bebek sıkıntısı" yaşamaktadır. Doğumdan sonra yaklaşık ilk 3 gün, yeni anneler, kendilerini, düşünceli, sıkıntılı, kötü, hisli ve dokunsan ağlayacak şekilde hissetmektedirler. Hiçbir neden olmaksızın, yeni beheklerine, eşlerine ve diğer çocuklarına karşı kızgın davranabilirler. Hiç uyarmadan hağırabilirler. Zaman zaman uyku, beslenme ve karar alabilme sorunları yaşayabilirler. Bebğin bakımım iyi yapıp yapmadıklar...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
Yukarı Çık