Hızlı Okuma

Kişisel Gelişim(Nlp İle Anlayarak Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Eğitimleri - Hızlı Okuma Kursu)

Kişisel Gelişim(NLP İle Anlayarak Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Eğitimleri - Hızlı Okuma Kursu)

HIZLI OKUMA HAKKINDA YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ… 1. Anlamak için yavaş okumak gerekir. Hızlı okumaya gerek yoktur. 2. Kelime kelime okumak gerekir! Kelime grupları halinde okumak hızlı okumamızı sağlar buda yararsızdır. 3. Her okuduğumu anlamalıyım! 4. Okuduklarımın hepsini hatırlamalıyım! Hızlı okursam anlamam. 5. Anlamını kaçırdığım yerleri dönüp hızla tekrar okumalıyım! NLP İle Anlayarak Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Eğitimleri Ve Seminerleri 6. Parmakla takip okuma hızımı yavaşlatır! 7. Okuma hızı değişmez! 8. Okuma hızı arttıkça anlama seviyemiz düşer! 9. Hızlı okumak gözlerimizi ve beynimizi yorar! 10. Anlamak için kelimelere odaklanmalıyım! Hızlı okuma bunu olumsuz etkiler! Hızlı Okuma Bir Beceridir Ve Geliştirilebilir 11. Ne kadar çok zaman ayırırsak o kadar çok öğreniriz! 12. Müzikle d...Devamını Oku »

Hızlı Okuma, Kişisel Gelişim, Herkes Okumasını Geliştirebilir Mi?

HIZLI OKUMA, KİŞİSEL GELİŞİM, HERKES OKUMASINI GELİŞTİREBİLİR Mİ?

HERKES OKUMASINI GELİŞTİREBİLİR Mİ ? Okumayı ilk öğrendiğinizde bize önce heceleri tanıttılar. Sonra hecelerden yola çıkarak kelimeleri okumayı öğretildi. Bundan sonra geriye sadece uygulamak kaldı. Düşünüldüğü zaman okumayı ilk öğrendiğimiz de okumayla ilgili çok az şey öğretildi. Okumanızı geliştirebilir miyiz? Bu sorunun cevabı şu soru da gizli… Hadi millet bu soruyu cevaplayalım. Okuma beceri mi? Yoksa yetenek mi? Bu sorunun cevabı okumayı geliştirip geliştiremeyeceğimizi çok iyi anlatıyor. Seminerlerde aldığımız cevaplar çoğunlukla ikisi de şeklinde oluyor. Hemen beceri ve yeteneği tanımını yapalım. Yetenek: Bir kimsenin bir şeyi anlaması, yapabilme niteliği. İnsanda bulunan bir şeyi yapabilme gücü, ya da; bellek, algılama vb. İnsanın doğuştan gelen zihin güçlerinden herhangi biri. Beceri: Bireyin fiziksel ve psikolojik çaba göstererek bir işi kolaylıkla ve ustalıkla yapabilmesidir. Sonradan kazanılır. Okumayı yedi yaşı...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma - Okuma Hızınızı Ölçün)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma - Okuma Hızınızı Ölçün)

Şimdi Okuma Hızınızı Ölçün Şimdi okumak için hazırlık yapın. Çalışma masanıza bir saat koyun. Hazır olunca önceden hazırladığınız metni kesintisiz bir şekilde okumaya başlayın. Bitirir bitirmez, toplam okuma sürenizi saniyeye çevirin, okuduğunuz metnin toplam kelime sayışma bolün. Çıkan sonuç l dakikada okuduğunuz toplam kelime sayışım verir. Değerlendirme Dakikada okuduğunuz kelime sayışı 230-280'in arasında ise, okuma hızınız oldukça iyi; 200-229 arasında ise, iyi; 150-200 arasında ise, ortalama; 120-149 arasında ise kötü; 119'un altında kalıyorsa, "vahim" oldugunu söyleyebiliriz. Okuma hızınız ne çıkarsa çıksın, anlamada bir kayıp olmaksızın mevcut okuma hızınızdan daha iyi bir gelişim sağlayabilirsiniz. Eğer bu konu üzerine eğilirseniz, okuma hızınız en az iki kat artar, anlama yüzdeniz % 20 gelişir. -ALINTI-İZMİRDEKİ ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSLA...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Okuma Hızınızı 100 Kat Arttırabilirsiniz - Hızlı Okuma)

Kişisel Gelişim(Okuma Hızınızı 100 Kat Arttırabilirsiniz - Hızlı Okuma)

OKUMA HIZINIZI % 100 ARTIRABÎLÎRSÎNÎZ Bugüne kadar okuma hızınızı hiç ölçmediyseniz ve bunun nasıl ölçüleceğini de bilmiyorsanız, şu anda okuma hızınızın yeterli olup olmadığım bilemeyebilirsiniz. Okuma hızınız, bir dakikada okunan kelime sayışı esas alınarak bulunur. Bunun için iki veriye ihtiyacınız var: a.)Okuma ölçümü yapacağınız metnin toplam sözcük sayısı b.) Bu metnin tümünü toplam kaç saniyede okuduğunuzun tespiti Tüm bunları yapabilmek için aşağıdaki sırayı takip edebilirsiniz. 1. Kendinize 5 dakikada okuyabileceğiniz herhangi bir metin seçiniz (kitap, dergi gibi). 2. Okuyacağınız metinde kaç satır oldugunu sayınız. 3. ilk dört satırı ayrıca sayıp, bu dört satırdaki toplam kelime sayışım 4'e bolün. Küsuratım en yakın olan tam sayıya tamamlayın. Bunu yaparak "Her satırda ortalama kaç kelime var?"sorusunun cevabını bulursunuz. 4. Sonra da bu rakamı, okuya...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma - Okuma Hızımızı Yavaşlatan Faktörler)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma - Okuma Hızımızı Yavaşlatan Faktörler)

Okuma Hızınızı Yavaşlatan Faktörler Nelerdir? Elde edeceğiniz sonuçların her şartta şimdiki durumunuzdan daha iyi olacağını unutmayın. Size önereceğimiz yeni okuma tekniklerinin hepsini bir arada yapmaya kalkmayın. Ümidiniz kırılabilir. Böyle yaparsanız bir süre sonra bu uygulamaları tamamen bırakabilirsiniz. En iyisi, bir aylık bir süre içerisinde vereceğimiz antrenmanları uygulayarak yavaş yavaş kalıcı ve vurucu değişiklikler yapmaktır. Okumanızı frenleyen yanlış okuma davranışlarınız aşağıda sıralanmıştır. Her birinin ne olduğu ve onları nasıl aşmanız gerektiğini bu yazıda belirttik. Uygulama için kendinize esnek periyodik zamanlar tanıyın. Birkaç defa yapmakla sonuç almak zordur. Bundan dolayı gün geçtikçe daha fazla egzersiz yaparak bu teknikleri normal okuma uygulamalarınız haline getirin. Temel Okuma Yanlışları 1. Hece hece, kelime kelime okumak (kelimeleri tek tek heceleyerek okumak s...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Yukarı Çık