Hızlı Okuma

Kişisel Gelişim(Etkili Ve Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Eğitimleri)

Kişisel Gelişim(Etkili Ve Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Eğitimleri)

ETKÎLÎ VE HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ Öğrendiğimiz bilgilerin % 80'ini okuyarak Öğrendiğimizi söyleyebiliriz. Eğer siz de ilkokuldan sonra okuma ve anlama hızım geliştirmek için bugüne kadar herhangi bir şey yapmadıysanız, gecikmeden, öğrenmek niyetiyle yapacağınız okumaları aşağıda vereceğimiz teknikler doğrultusunda düzenleyin. Üniversite sınavlarına hazırlanan 3025 öğrenciye uygulanan okuma hızı testinde, öğrencilerin % 60'in in okuma hızının çok düşük olduğu belirlenmiştir.' Yavaş okuma, bilindiğinin aksine anlama, kavrama ve bellemeyi de olumsuz etkilemekte, bunun neticesi olarak öğrenciler şu problemleri yaşamaktadır. Sınavlarda zamanın yetmemesi. Sınavda, soruları anlamakta zorluk çekilmesi. Ders çalışırken veya kitap okurken okuduğunu anlamakta güçlük çekilmesi. Özellikle paragraf sorularında anafikri bulmakta zorlanılması. Çalışmaya ayrılan zamanda çalışılması gereken kısımların bitmemesi. ...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma'Da Hedef Belirlemenin Önemi - Hızlı Okuma Seminerleri)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma'da Hedef Belirlemenin Önemi - Hızlı Okuma Seminerleri)

BİR HEDEF SAPTAMAK Kendinizi bir öğrenci ve okuyucu olarak incelemenizin ikinci nedeni, böylece kendinize bir hedef saptayabilecek olmanızdır. Yolculuk yaparken haritaların oynadığı rolün aynısını, bir şey öğrenirken hedefler oynar. Elinizde harita olmadan, bilmediğiniz bir ülkede uzun bir yolculuğa çıkmayı ister miydiniz? Böyle bir yolculuğa çıkacak olsanız, muhtemelen varmak istediğiniz yere varamazsınız. Bu kitapta anlatılanları uygulamaya hiçbir hedefiniz olmadan giriştiğiniz takdirde sonuç tam da böyle olacaktır. Öğrenmek de yolculuk yapmaya benzer; bir tarafa yönelmeden önce, nereye gitmek istediğiniz! bilmeniz gerekir. Varış noktanıza, yani verimli bir şekilde okuma yeteneğine Doğru ilerleyebilmeniz için, önce hangi noktadan yola çıktığınızı bilmeniz gerekir. Başlangıç ve Yöntemler bölümünde, okuma performansınız) değerlendirme fırsatı buldunuz. Şimdi o bölüme tekrar donun ve kavrayış puanınızla DSS'nizi yeniden değ...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma Tutumu Geliştirmek - Hızlı Okuma Eğitimi)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma Tutumu Geliştirmek - Hızlı Okuma Eğitimi)

DOĞRU TUTUM Daha verimli okumanız gerektiğinin ve okumanın iş hayatındaki öneminin farkına varmanız, bu kitapta anlatılanları daha büyük bir ciddiyetle ele almanızı sağlayacaktır. Eğer bunların zaten farkındaysanız, konuya karşı tutumunuz baştan beri Doğru demektir. Doğru tutumu almak yetişkinler için her zaman kolay değildir. Eski okuma yöntemimizle bir parça başarılı olmuşsak, yöntemimizi değiştirmeye genellikle gerek görmeyiz. Ama iş hayatında başarıya götüren niteliklerin neler olduğunu bir düşünün: Değişikliklere açık olmak, riske atılmaktan çekinmemek ve gelişmeye istekli olmak. Sizi daha verimli bir okuyucu haline getirecek Doğru tutumu almanızı sağlayacak olan da işte bu niteliklerdir. Verimli okuma konusunda Doğru tutumu almaya bir kez karar verdikten sonra, bunu sağlam ve kalıcı bir karar haline getirmeniz gerekir. Zira iyi bir okuyucu olmak kolay bir iş değildir. Bu, kimsenin basit bir formül vereme...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(İş Hayatında Hızlı Okuma'Nın Önemi - Hızlı Okuma Ve İş Hayatı)

Kişisel Gelişim(İş Hayatında Hızlı Okuma'nın Önemi - Hızlı Okuma ve İş Hayatı)

İŞ HAYATİNDA OKUMANIN ÖNEMİ Kendinizi yansıtmayı cesaretlendirmenin bir yolu, okumanın iş hayatındaki önemine göz atmaktır. Sanayi toplumları, yüksek teknoloji toplumlarına dönüştü. Bu teknoloji ise muazzam bir bilgi birikimi oluşturdu. Bu bilgi patlaması o kadar büyük ki, birçok alandaki -zaten çok geniş olan- ortak bilgi hazinemiz her on yılda iki katma çıkıyor. Bu yeni bilgilerden haberdar olmanın en etkili yolu ise okumak. Her alanda okunması gereken şeylerin hacmi insanı sersemletecek kadar büyük. Ama bunları okumak, hem de verimli bir şekilde okumak gerekiyor. Bu yapılmadığı takdirde, iş hayatında karşılaşılan sorunlar daha da sersemletici olabilir. Çoğu işte büyük miktarda para söz konuşu olduğudan ve işadamları hem ulusal, hem de uluslararası düzeyde önem taşıyan kararlar vermek durumunda olduklarından, yapılan her hata çok şeye mal olabilir. Dolayısıyla, işin gerektiği gibi yönetilmesinde Hızlı ve Doğru okumanın önemli...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma Rekorları - Hızlı Okuma Seminerleri)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma Rekorları - Hızlı Okuma Seminerleri)

ŞU ANKİ DÜNYA REKORU SAHİPLERİ Bu aşamada, şimdi tanıtılacak kişilerin okuma hızları size muhtemelen şaşırtıcı ve ulaşılmaz gelecektir. Fakat bir hızlı okuma kursu bitirdiğinizde, onların rekorlarım kırmak için yanıp tutuşacaksınız! Hızlı okuma testleri, temelde roman okumaya dayalı testlerdir. Okuyucu, bir romanı mümkün olduğunca hızlı okur. Daha sonra o roman hakkında, söz konuşu kitabı derinlemesine incelemiş kişilere bir konuşma yapar. Bu konuşma, aşağıdaki anan hususlara ilişkin yorumları içermelidir: Karakterler, kurgu, konu, felsefe, semboller, dil düzeyi, edebi üslup, mecazlar, tarihsel kapsam. Hızlı okuma alanındaki ilk On : Sean Adams ABD 3850 Kjetil Gunnarson Norveç 3050 Vanda North İngiltere 3000 Cris van Aken Hollanda ...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Yukarı Çık