Hızlı Okuma

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma'Nın Gelişimi - Hızlı Okuma Eğitimleri)

Kişisel Gelişim(Hızlı Okuma'nın Gelişimi - Hızlı Okuma Eğitimleri)

HIZLI OKUMANIN GELİŞİMİ Hızlı okuma, bu yüzyılın basında, okuyucuların, normal okuma hızıyla takip etmeleri mümkün olmayan bir yayın patlamasıyla karşı karşıya kalmaları sonucunda doğdu. Fakat bu konudaki ilk bilgiler çok şaşırtıcı bir kaynaktan, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nden geliyor Birinci Dünya Savaşı sırasında hava kuvvetlerindeki taktisyenler fark ettiler ki birçok pilot, belli bir mesafedeki uçakları birbirinden ayıramıyor. Hava savaşının ölüm kalım mücadelesi içinde bu durum ciddi bir dezavantaj oluşturduğu için taktisyenler bir çözüm yolu bulmaya koyuldular. Bu çalışmalar sonunda, büyük bir ekranda kısa aralıklarla değişen görüntülerin yanıp söndüğü, tasitoskop isimli bir alet geliştirdiler. Daha sonra dost ve düşman uçaklarının oldukça büyük resimlerim çok kısa aralıklarla oynatmaya başladılar. Bir süre sonra resimlerin gösterilme aralıklarım ve boyutlarım düşürdüler. Şaşırtıcı bir biçimde fark ettiler ki, eğitimle, ortal...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Öğrenciler İçin Hızlı Okuma - Öss - Öss Hazırlık)

Kişisel Gelişim(Öğrenciler İçin Hızlı Okuma - ÖSS - ÖSS Hazırlık)

ÖĞRENCİ - OKUYUCU OLARAK KENDİNİZ Hızlı Okumaya, kendi okuma becerileriniz üzerine düşünmekle ve mevcut okuma veriminizi değerlendirmekle başladınız. Şimdi, bir okuyucu olarak kendinizi daha kapsamlı bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Daha verimli okumayı öğrenmeye fiilen başlamadan önce bu kapsamlı değerlendirmeyi yapmanın iki nedeni var. Birincisi, bu sizin daha verimli okuma becerileri kazanmaya karşı kendi tutumunuzun ne olduğunu bir kere daha gözden geçirmenizi sağlayacaktır. İkincisi, kendinize gerçekçi ve anlamlı hedefler saptamanız için sizi cesaretlendirecektir. Yazılı her şeyin bir önemi olduğunu ve dolayısıyla uygun ve titiz bir şekilde ifade edildiğin! kabul ederiz. Öyleyse bu dokümanları okurken neden özensiz ve savruk davranıyoruz? Böyle öznel bir soruya cevap vermek zordur. Bu soruya ancak, kendimiz üzerine önce öğrenci sonra da okuyucu olarak dikkatle düşündükten sonra cevap verebiliriz. Devamını Oku »

Hızlı Okuma-Hızlı Okuma Teknikleri-Anlayarak Hızlı Okuma

HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ-ANLAYARAK HIZLI OKUMA

HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ-ANLAYARAK HIZLI OKUMA 1899 yılında Amerika patent başkanı enteresan bir sözle; “ Dünyada icat edilecek her şey icat edildi” diyor. Bugün yeni dediğimiz şey bir süre sonra eskiyor ve çöpe atılıyor. Değişim çok hızlı. 70 yıllık karbüratör piyasasını 7 yılda enjeksiyon ele geçirdi. 50 yıllık plak piyasasını 5 yılda CD’ler ele geçirdi. 30 yıllık faks sektörünü 3 yılda e-mail ele geçirdi. Siz bu değişimi tribünden mi izliyorsunuz, yoksa değişimin tam içinde misiniz? Değişime direnmeye çalışırsanız, değişimi istemezseniz, değişim treninin altında kalırsınız. 1917 yılında 100 büyük şirketten bugün sadece 15’i ayakta kalabilmiştir. Bunlar, 6 petrol, 2 oto üretim, Kodak, AT&T, General Electric, Johnson-Johnson, CitiCorp, Practer-Gamble vb. isimlerdir. Değişime direnmedikleri için şu an ayaktalar ve her biri ayrı dünya markası. Diğer 85 şirket ise değişime ayak uyduramadığı için iflas etmiş, terk edilmi...Devamını Oku »

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri Hızlı okuma tekniğinde anlamak, özümsemek ve eylem durumuna geçmek en önemli noktalardır. Anlamak: Hızlı okumadan kasıt, bir kitabı çok kısa sürede bitirmek değildir; anlayarak okumaktır. Yavaş okuma durumu anlamayı engeller, hızlı okuma ise anlamayı daha da hızlandırır. Hızlı okuma ile birlikte anlama eylemi de bunun paralelinde gerçekleştirilmezse tüm çalışmalar anlamını yitirir, Hızlı okumayı anlama ile beraber gerçekleştirme stratejisini takip etmeliyiz. Hislerinizi ve hareketlerinizi kanalize edin. Daha sağlam bir duruş kazandıran bir kitap, olumlu çevrelerle iletişime geçmenizde size esin kaynağıdır. Özümsemek... Evet, bu yazıda hızlı okuma teknikleri hakkında özet olarak bilgi sahibi olaca...Devamını Oku »

Hızlı Okuma-Hızlı Okuma Kursları-

HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA KURSLARI-

HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA KURSLARI- SINAVLARDA ANLAYARAK HIZLI OKUMA Sınavlara hazırlanıyorsunuz OKS, ÖSS, KPSS, …vb. ama zaman problemi yaşıyorsunuz. 45 dk. ya da bir saat zaman kazanabilirsiniz. Sınavda hızlı okuyarak hem daha dikkatli, daha az yorularak daha fazla soru yapabilirsiniz. Hızlı okuma kurslarının hedefi, Mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az %300 köklü bir biçimde artırmaktır. Anlayarak hızlı okuma kursları, hem konsantrasyon, hemde okuma motivasyonunu arttırmak hedeflenir. Anlayarak Hızlı okuma kursuna katılan bir öğrenci sınavlarda dikkatsizlikten soru kaçırmaz çünkü daha etkili ve dikkatli okur. Kısacası anlayarak hızlı okuma kursları bir nevi hem dikkat hemde odaklanma kursudur. Anlayarak Hızlı okuma kurslarına katılırsanız, DAHA HIZLI SORU çözebilir ve etkin bir şekilde okumanızı geliştirmiş olursunuz ve böylece tür sınavda bu beceriyi etkin bir şekilde kullanabilirsiniz ama hızlı okuma kurslarına katılırken lütfen dikkat edin h...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Yukarı Çık