Hızlı Okuma

Denizli Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Kursu Denizli, Hızlı Okuma Teknikleri Denizli

 DENİZLİ HIZLI OKUMA, HIZLI OKUMA KURSU DENİZLİ, HIZLI  OKUMA TEKNİKLERİ DENİZLİ

Görsel algılama düzeyimizi geliştirerek algılama ve anlama düzeyimizi yükseltmeyi amaçlayan farklı bir tekniktir. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1–2 saatte bitirmeyesiniz? 11 yıldır “hızlı okuma” eğitimleri veren, CEMAL KONDU, az zamanda, daha iyi anlayarak, daha fazla konuşmanın yollarını ve püf noktalarını anlattı. Herkes hızlı okuyabilir mi? Batıda hızlı okumanın mazisi yarım asrı aşan bir süreye sahiptir. Herkes hızlı okuyabilir. Bunun için okuyucunun öncelikle yavaş Devamını Oku »

Kişisel Gelişim - Hızlı Okuma-Hızlı Okuma Kursları- Sınavlarda Anlayarak Hızlı Okuma

KİŞİSEL GELİŞİM - HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA KURSLARI- SINAVLARDA ANLAYARAK HIZLI OKUMA

KİŞİSEL GELİŞİM - HIZLI OKUMA-HIZLI OKUMA KURSLARI- SINAVLARDA ANLAYARAK HIZLI OKUMA HIZLI OKUMA Sınavlara hazırlanıyorsunuz OKS, ÖSS, KPSS, …vb. ama zaman problemi yaşıyorsunuz. 45 dk. ya da bir saat zaman kazanabilirsiniz. Sınavda hızlı okuyarak hem daha dikkatli, daha az yorularak daha fazla soru yapabilirsiniz. Hızlı okuma kurslarının hedefi, Mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az %300 köklü bir biçimde artırmaktır. Anlayarak hızlı okuma kursları, hem konsantrasyon, hemde okuma motivasyonunu arttırmak hedeflenir. Anlayarak Hızlı okuma kursuna katılan bir öğrenci sınavlarda dikkatsizlikten soru kaçırmaz çünkü daha etkili ve dikkatli okur. Kısacası anlayarak hızlı okuma kursları bir nevi hem dikkat hemde odaklanma kursudur. Anlayarak Hızlı okuma kurslarına katılırsanız, DAHA HIZLI SORU çözebilir ve etkin bir şekilde okumanızı geliştirmiş olursunuz ve böylece tür sına...Devamını Oku »

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma - Nasıl Okumalıyız? - Hızlı Okuma Teknikleri Hızlı okuma tekniğinde anlamak, özümsemek ve eylem durumuna geçmek en önemli noktalardır. (Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Kursları) Anlamak: Hızlı okumadan kasıt, bir kitabı çok kısa sürede bitirmek değildir; anlayarak okumaktır. Yavaş okuma durumu anlamayı engeller, hızlı okuma ise anlamayı daha da hızlandırır. Hızlı okuma ile birlikte anlama eylemi de bunun paralelinde gerçekleştirilmezse tüm çalışmalar anlamını yitirir, Hızlı okumayı anlama ile beraber gerçekleştirme stratejisini takip etmeliyiz.(Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Kursları) Hislerinizi ve hareketlerinizi kanalize edin. Daha sağlam bir duruş kazandıran bir kitap, olumlu çevrelerle iletişime geçmenizde size esin kaynağıdır.(Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Kursları) Devamını Oku »

Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Kursları - Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma - Hızlı Okuma Kursları - Hızlı Okuma Teknikleri

ANLAYARAK HIZLI OKUMANIN PÜF NOKTALARI Hızlı okuma derken kitabın bir an evvel bitirilmesi ve anlamadan okuma akla gelmemelidir. Anlayarak hızlı okuma artırılabilir. Hızlı okumanın temel hedefi, amaçları bir an evvel gerçekleştirmektir. Yavaş okuma zaman kaybı olduğu gibi, gerekli malzemelere geç ulaşmamıza neden olur, bu da verimli bir çalışma ve kariyer için kaybedilen düşüncelerdir. * Her cümlede fuzuli kelimeler vardır, bunlara takılmayın. * Verilmek istenen mesajı bir an evvel kavramaya çalışın. * Devrik cümlelere, düz cümlelere takılmayın. * Dönüp aynı paragrafı okumayın, ileriki cümleler zaten bir önceki satırların açıklayıcısı niteliğinde olabilir * Okumaya başladığınızda onun dışında başka bir şey düşünmeyin. Okumanın paralelinde günlük hayatın pratik yansımaları düşünülebilir. Çünkü bu, okumanın özümsenmesidir. Ancak konu dışına çıkıp asla dalmayın. Dudaklar başka şey söyley...Devamını Oku »

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri - Hızlı Okuma Kursu

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ - HIZLI OKUMA KURSU

HIZLI OKUMA ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ Hayatta, her şeyi daha kolay yapmanın bir yolu vardır; ama bir işi daha kolay yapmaya götüren yollar da zorluklarla doludur. HERKES HIZLI OKUYABİLİR MÎ? 'Hızlı Okumak' için, • Belli düzeyde okuma bilgisine sahip olmanız. • Daha verimli okuyabileceğiniz konusunda olumlu bir önyargınızın olması, • Eski alışkanlıklarınızın oluşturduğu dirence karşı tembellik etmeyip, öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda çalışmalarınızı sürdürmeniz ve sonuç alıncaya kadar vazgeçmemeniz gerekir. Uygulamaları 'hakkını vererek' yaparsanız beceri kazanır, okumada ustalaşırsınız. Eğer, • Hızlı okuma becerisin!, öncelikli ihtiyaçlarınız arasında görüyor ve buna inanıyorsanız. • Daha fazla okuma gereği duyuyor ve buna zaman ayırıyorsanız/ayıracaksanız. • Önerileri uygularken ilk zorlandığınız yerde vazgeçmeyecekseniz, • Bu uygulamalar...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Yukarı Çık