Sağlık

Soğuk Algınlığı Ve Önlemleri

Soğuk Algınlığı Ve Önlemleri

Soğuk Algınlığı Ve Önlemleri Yaşlılar, bebekler, müzmin hastalığı olanlar ve yoksullar için kışın, yaza oranla sağlık açısından çok daha riskli bir mevsim. Son günlerde havaların oldukça soğuduğunu, bu durumun bir çok hasta için tehlikedir.. Yaşlılar, bebekler, müzmin hastalığı olanlar ve yoksullar için kışın, yaza oranla sağlık açısından çok daha riskli bir mevsim oldu ve Kış ayları, grip, nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, farenjit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının en sık görüldüğü zaman dilimidir. Yine zatürre, bronşit, bronşektazi ve KOAH<...Devamını Oku »

Eşinizle Kavga Etmenin Sağlık Açısından Önemi

Eşinizle Kavga Etmenin Sağlık Açısından Önemi

Eşinizle Kavga Etmenin Sağlık Açısından Önemi Yeni bir araştırma, eşlerinin birbirleriyle kavga etmelerinin sağlıkları bakımından iyi olabileceğini ortaya koydu. ABD'de 192 çift üzerinde 17 yıldır yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, öfkelerini bastıran çiftlerin ölme oranı, öfkelerini saklamayan ve probleme çözüm bulan çiftlere nazaran 2 kat daha fazla çıkıyor. Araştırmayı yapan Michigan Üniversitesi doktorlarından Ernest Harburg, "Çiftlerin görevlerinden birinin de anlaşmazlıkların olduğu noktalarda uzlaşma sağlamak olduğunu" belirtiyor. ...Devamını Oku »

Kefir Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Kefir Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Kefir Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? İnsanlar kendi hücrelerinin 10 katı sayıdaki (100 trilyon) faydalı bağırsak mikrobu ile ortak bir yaşam sürdürmektedir. Faydalı bağırsak mikropları (probiyotikler) çeşitli yararlarının yanında dış ortamdan gelen zehirli maddelerin kana geçmesini engelleyen koruyucu bir bağırsak tabakası oluştururlar. Bağırsaktaki sağlıklı mikrop dengesinin, zararlı mikroplar lehine değişmesi, yani bağırsaktaki mükemmel dengenin bozulması çok sayıda ivegen ve müzmin hastalığa yol açar. Son yıllarda rafine gıdaların tüketimindeki artışa paralel olarak,Devamını Oku »

Kola-Alkol-Sigarave Obezite…

Kola-Alkol-Sigarave Obezite…

COLA-ALKOL-SİGARAVE OBEZİTE… Alkol, sigara, cola ve şişmanlık bir arada olursa ne olur? Çabuk ölmenin sırrı; hareketsiz yaşam, yanlış beslenme, aşırı kilo, sigara, alkol ve stres; kaçınılmaz son, kalp krizi (enfaktüs) ve diğer hastalıklar, sonuç; ÖLÜM... Alkol, sigara ve aşırı yemek yeme alışkanlıklarının ortak özelliği, sağlığına zarar vermeleri ve kolayca alışılıp zor vazgeçilebilir olmalarıdır. Bu tür alışkanlıkları ortadan kaldırmak amacıyla bir çok yöntem, diyet, ilaç ve teoriler geliştirilmiş, ancak bunların hiçbiri beklenen sonuçların elde edilmesini sağlayamamıştır. Bu sağlıksız alışkanlıklardan vazgeçebilmek, ancak kişinin kesin kararlılığı ve Hedefe Uyumluluk Teorisi ile ve genel anlamda inanmakla doğru orantılıdır. Alkol kullanımı, gerek doğrudan etkileri, gerekse sindirim sisteminde ortaya çıkardığı bozukluklar sebebiyle, be...Devamını Oku »

1 2
Yukarı Çık