Kuantum

Kuantum

Kuantum

Evrende var olan her şey ve bedenimiz atomlardan oluşuyor. Ve atomlar boşluk içinde dönen elektronlar ve protonlardan… Aslında zihnin sınırlamalarının ötesinde sonsuz bir boşluk içindeyiz diyebiliriz. Ancak kuantum fizikçilerin gözlemleri bu boşluğun anladığımız anlamıyla boş olmadığını gösterdi. Kuantum fizikçiler atom altı parçacıkları gözlemlemeye başladıklarında, içinde çok sayıda potansiyeli barındıran saf bir enerji alanına ulaştılar. Bu alandaki saf enerji fizik kanunlarından ve maddeden farklı hareket ediyordu. Bu enerjinin kaynağı bilinmiyordu, hep var olmuş ve hep var olacak, sonsuz ve ebedi olan saf enerji kaynağıdır. Kuantum düşünme üst düzey düşünme tekniğidir denilebilir. İnsanlar günlük hayatta sürekli olarak birtakım vesveselerin, bunalımların, sıkıntılı düşüncelerin altında ezilirler. Kuantum düşünce tekniği ise berrak bir bilinçle geleceğe yönelik düşüncelerden ibarettir. Elbette kullanılan ana malzeme pozitif varsayım ve söylemlerdir. Bu düşünce tekniğine ...Devamını Oku »

Olumlama Sözleri

 Olumlama Sözleri

İnsanlar farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayrı ciddi ve espri olsa bile bilinçaltı bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini ne yazık ki olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz. Söz bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz. Bunun en iyi yöntemi de bilinçli olumlamadır. Birey bilinçli olarak farketmese de, insanın ağzından çıkan her söz bilinçaltı tarafında emilmektedir. Bilinçaltı olumsuz söylemelerle dolu bir bireyin verdiği her karar, davranış şekilleri, fırsatlar karşısındaki tutumu, söz konusu zihin yapısındaki şablonlar tarafından etkilenmektedir. Olumsuz bilinçaltı söylem kalıpları, bireyin bu doğrultuda karar vermesine neden olurken, aynı zamanda bireyin sosyal ve profesyonel hayatını da aynı olumsuzluğa çevirmektedir. /...Devamını Oku »

Kuantum Olumlama

Kuantum Olumlama

Hedeflerimizle örtüşen olumlama cümlelerimizi sıkça kullanarak, bilinçaltı şablonumuzu mümkün olduğunca bu yönde şekillendirmeliyiz. Bilinçaltına etkin bir şekilde olumlamaların ekilmesi için olumlama cümlelerini kurarken bir kaç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Olumlamaları sabah ve akşam hafif bir sesle, kulağınızın duyacağı bir biçimde okumakta yarar vardır. Sabah ilk kalktığınızda ve akşam yatarken okumak daha etkileyicidir. Bu okumaları en az bir ay boyunca aksatılmaksızın sürdürülmesi, yeni bilginin hücresel ve sinirsel düzeyde kodlanması için yeterli olacaktır. Zaten bunu, alacağınız sonuçlardan da açıkça göreceksiniz. Tekrar tekrar denemeden bu olumlamaların gücü hakkında bir fikriniz olamaz. Ancak deneyerek işe yarayıp-yaramadıklarını anlayabilirsiniz. Okumayı denediğinizde, sözlerin sihirli etkisini bizzat görmüş olacaksınız. Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluştu...Devamını Oku »

Kuantum Olumlama Nasıl Yapılır?

Kuantum Olumlama Nasıl Yapılır?

Kuantum olumlama süreci, aynı zamanda bilinçaltı düzeyinde pozitif söylemleri kodlama sürecidir. Birey bilinçli olarak farketmese de, insanın ağzından çıkan her söz bilinçaltı tarafından emilmektedir. Bilinçaltı olumsuz söylemelerle dolu bir bireyin verdiği her karar, davranış şekilleri, fırsatlar karşısındaki tutumu, söz konusu zihin yapısındaki şablonlar tarafından etkilenmektedir. Olumsuz bilinçaltı söylem kalıpları, bireyin bu doğrultuda karar vermesine neden olurken, aynı zamanda bireyin sosyal ve profesyonel hayatını da aynı olumsuzluğa çevirmektedir. Olaylara pozitif yaklaşmak nefes almanın sizi mutlu etmediğini ve bununla yetinmediğinizi gördüğünüz noktada ihtiyacınız olacak temel noktadır. Pozitif düşünmekten kasıt Pollyanna’cılık değildir elbette. Gerçekçi olmak ile kendinize sınırlar koymak arasındaki ayrımı bilmek gerek. Asla yapamam demeyin hiçbir zaman. Yaparsınız çünkü. İsterseniz ve inanırsanız başarırsınız. Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempod...Devamını Oku »

Kuantum Olumlama Cümleleri

 Kuantum Olumlama Cümleleri

Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempoda, hissederek yapılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda ve gece yatmadan 2-3 er kere yapılan olumlamalar bilinçaltına daha fazla ulaşırlar. Kendinizle yaptığınız bu konuşmalar bir süre sonra içsel egonuzun size inandırdıklarını silecek ve yerine yenilerini koyacaktır. Bilinçaltına kodladığınız yeni söz ve düşünceler inançları yeniler ve çekim yasasını harekete geçirir. Olumlama cümleleriniz hedef odaklı ve özne (ben) hedefin içinde barındırılmalıdır. Kariyerimde yükselmek istiyorum gibi zamanı ve sonu belli olmayan olumlamalar yerine, ben kariyerimde yükselen güçlü ve lider kişiliğe sahip bir insanım, kariyerimde her geçen gün daha fazla yükseliyorum, kariyer sahibi biriyim, ben bir liderim, gibi doğrudan hedefi sonsuza atmayan ve özneyi hedefin içine entegre eden olumlamalar kullanınız. Yaratıcılığımı kolayca ve coşku ile ifade edebiliyorum. Hayatımda sürekli olarak hayırlı fırsatlar ve durumlarla karşılaşırım....Devamını Oku »

1 2 3 4
Yukarı Çık