Dikkat

İzmir Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi Merkezi

İzmir Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi Merkezi

800x600 Bu durum genel olarak özellikle kızlar açısından tembellik diye geçiştirilmektedir. Bu yüzden de erkek çocukların okul danışmanlarına ve psikiyatri servislerine başvurma oranı daha yüksektir. Erkek çocuklar, ailelerini aşırı hareketlilikleriyle bezdirdiği için, aileler çocuk psikiyatrisine daha erken başvuruda bulunmaktadır. Burada unutulmaması gereken şey, dürtüselliğin ya da dikkatsizliğin sadece kız ya da erkeklere özgü olmadığıdır. Her bir belirti her iki cinsiyette de görülebilir. DEHB İLE İLGİLİ SÖYLENCELER VE GERÇEKLER Söylence 1: DEHB'nin nörobiyolojik bir temeli vardır ve bu yüzden DEHB'li bütün çocuklarsadecetı...Devamını Oku »

Hiperaktivite Ve Dikkat Bozukluğu Nasıl İlaçsız Tedavi Edilir?

Hiperaktivite Ve Dikkat Bozukluğu Nasıl İlaçsız Tedavi Edilir?

Play Attention, sınıfta ya da iş yerinde mutlu ve başarılı olabilmek için gerekli becerileri geliştirir. – Başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan program edufeedback teknolojisiyle getirilmiştir. – Play Attention, 1996’dan beri Amerika’da 600’den fazla okulda, binlerce evde, öğrenme merkezlerinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde uzman bir eğitmen tarafından geliştirilmiştir. – Play Attention, erişilebilen bütün dikkat, hafıza eğitim sistemlerinden daha uzun süre ve daha fazla insan tarafından kullanılmıştır. Amerika’nın ünlü haber programları olan Good Morning America, NBC News, Woman’s World, the Boston Globe ve daha bir çok ulusal ve uluslararası medya programında konu edilmiştir. Gelişmiş Odaklanma Konsantrasyon, öğrenme için çok önemlidir. Ekibimiz, sizin yaşadığınız tecrübeleri yaşayan öğretmenler ve ebeveynlerden o...Devamını Oku »

Dikkat Bozukluğu - Add Nedir

DİKKAT BOZUKLUĞU - ADD Nedir

Bu terim (ADD), yıllardan beri, farklı disiplinler tarafından değişik şekillerde adlandırılmış ve tanımlanmıştır. 1960'larda, dikkati (dağınıklığı) üzerine sorunu olan bir çocuk, bir hekime gitseydi, muhtemelen "önemsiz bir beyin fonksiyonu" (MBD) teşhisi konulurdu. Okul, "öğrenme engelli" ya da "hiperaktif" de diyebilirdi. Günümüzde ise, en çok kullanılan terim, "dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu" (ADHD) dur. Bununla birlikte, uzmanların tavsiyesi, sadece hiperaktiviteyi değil, her türlü dikkat sorununu kapsayan ADD, yani "dikkat eksikliği ya da konsantrasyon bozukluğu" teriminden yanadır. ADD engelli çocukların ortak özellikleri, az önce de belirttiğimiz gibi hiperaktivite, dikkat dağınıklığı ve fevrî hareketler (aşırı hareketlilik) dir. Bu çocuklar, bir işe kendini vermede sorun yaşarlar, konuşmaların önemli noktaları ile okullarla ilgili çalışmalarda dikkat toplamakta zorlandıkları gibi, kendilerine verilen işi de çoğunlukla tamamlamazlar; çünkü bir işten ötekine...Devamını Oku »

Dikkat Egzersizleri - Dikkat Toplama Egzersizleri

Dikkat Egzersizleri - Dikkat Toplama Egzersizleri

GÜNLÜK DİKKAT EGZERSİLERİ PROGRAMI 1 - NESNE TANIMLAMA Nesnenin bütün özellikleri en ince ayrıntılarına kadar anlatılır. (şekli, rengi, parlaklığı, duruşu, malzemesi, desenleri, yapısı vs.) Günde; Öğrenci arka arkaya 4 nesne tanımlayacak. ( 4 DK) 2 - NESNE SAYMA Örneğin; 1-Tablo,2-bardak,3-kalem.....(NOT:Her defasın da sayılardaki nesnelerin yeri değişebilir.) Günde 10-15 nesne sayılacak (2 DK) 3 - BU VE ŞU ÇALIŞMASI Yakın ve uzak için; Yakın nesnelere BU, Uzaktaki nesnelere ŞU diyoruz. Örneğ...Devamını Oku »

Yukarı Çık