Zeka Geliştirme

Zeka Geliştirme

Hafıza geliştirme teknikleri Kendisini daha işi hissetmek başarılı yaşam konusunda kişileri ilgilendikler önemli konulardandır. Zihnimizi sürekli çalıştırıp gelişmesi için çaba harcamak en çok sevdiğiniz etkinleri uygulayarak başlayabilirsiniz. Zeka çalıştırma konusunda odaklanarak daha sonra hayal dünyanızda canlandırın, daha önceki yaşadığınız konular la bağlantılar yapmaya çalışın. Empati geliştirme şeklinde karşımızdaki insanların olaylara nasıl yaklaşabileceği konusunda sık aralıklarla kendimizi başkası kontrol ediyormuş gibi davranılmalı, Pür dikkat dinleme alışkanlığı kazanarak karşımızdaki insanlardan aldığımız konuşmaları daha iyi anlayarak dinleme alışkanlığımızı geliştirelim. Stres konusunda elbette hayatımızdan tamamen çıkarma olasılığımız olmayacaktır.

Zeka katsayınız ne kadar yüksek olursa olsun veya ne kadar iyi bir eğitim almış olursanız olun, beyninizi hala geliştirme ve genişletme şansınız var. Zihinsel yeteneklerinizi geliştirmek için kitap kurdu olmanız da gerekmiyor.

Her insan aktif olarak kullandığı zekâları ile özel bir karışıma sahiptir. Her insanın kendine özgü bir zekâ profili vardır. Zekâların her biri insanda farklı bir gelişim sürecine sahiptir. Bütün zekâlar dinamik seyreder. İnsandaki zekâlar tanımlanabilir ve geliştirilebilir.

Doğru zamanlama yapın. Çoğu yetişkin insan sabahları, çoğu geç insan ise öğleden sonra daha net düşünür. En iyi düşünme zamanınızı belirleyin ve en zor beyin çalışmalarınız için o zamanı rezerve edin.

Konfiçyüsü dinleyin. Bir numara  hafıza yardımı  hafıza araştırmacılarının kendileri tarafından kullanılır: Not edin. Bir Çin atasözü en zayıf mürekkep en güçlü hafızadan daha kalıcıdır
Araştırmalar bir fincan kahvede bulunan kafein miktarının konsantre olmanıza yardımcı olacağını gösteriyor. Fakat kaygıya meyilli iseniz; bu bir işe yaramayabilir.

Var olanlar için yeni hafızaları sağlama bağlayın. Var olan hafızanızın yeni bilgilere uyum sağlayan bir darağacı olarak düşünün. Yeni bilgileri ayrılan alanın dışında bırakmayın. Özel olarak, hafıza kaybı için ilaç var mıdır diye sordunuz. Hafıza kaybı için herhangi bir reçeteli ilaç olup olmadığını bilmiyorum diyor.

Uygulama yapın. Yeni becerileri öğrenme ve sürekli uygulama yapma beynin internal organizasyonunu değiştirmek için ortaya çıkar. Bir çalışma, periodik eğitim dönemlerinin 70 yaşlarında olan gönüllülerin, 7 yaşlarındayken sahip olduklarından daha iyi bilişsel ve hafıza becerilerine yardımcı olduğunu gösteriyor.

Fikirlerinize bir şans verin. Çoğumuz gerçekleri çabucak değerlendirme ve çabucak gitme veya gitmeme kararı vermede kabiliyetlerimiz için ödüllendiriliriz. Yaratıcılık daha fazla acele etme ve heyecan ister.

Entelektüel bir iş ve zeki bir eş seçin. Polonya dan merak uyandırıcı çalışmalar, kariyerleri entelektüel bir egzersiz isteyen kişilerin yaşamlarında yüksek bilişsel seviyeye sahip olduklarını sunuyor. Ve zeki biri ile evlenme başarınızın devamını sağlar.

Yaratıcılık, genellikle bir alandan diğer bir alana adapte olma çözümleri için beceriyi özetler.
Mozart dinleyin. Wolfgang’ın müziğine maruz kalan bir beyin daha kompleks bağlantılar geliştiriyor. Bu da daha fazla bilgi için daha hızlı, entegre olmuş erişime izin veriyor.

Zekânızı geliştirmek için vücut egzersizi yapın. Egzersiz gerçekten yapılmasını mantıklı kılan birçok yarara sahiptir.

Yeni şeyler deneyin. Yaşamının sonuna yakın, empresyonist ressam Henri Matisse, fırçaları harika kâğıt kesikleri serileri yaratmak için kullandığı makas ile değiştirerek sanatını tekrardan canlandırdı.

Dikkat dağılma olayını sonlandırın. Alakasız uyarıcılar tarafından bombardımana tutulursanız, odaklanmanız çok zor olur.

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık