Reiki

Reiki(Reiki Ahlak Kuralları)

Reiki(Reiki Ahlak Kuralları)

Bugün hiçbir şeye sıkılmayınız. Bugün hiçbir şeye kızmayınız. Anne, baba, öğretmen ve yaşlılarınıza saygı gösteriniz. Hayatınızı dürüst olarak kazanınız. Her şeye şükran duyunuz. Bugün Şükran Dolu Olarak Yaşayacağım Şükran içinde yaşamak bolluk içinde yaşamaktır. Biz sürekli olarak şükran içinde olursak yalnız aldıklarımıza teşekkür etmez bize sürekli ohuak verileceğine emin aldıklarınıza da teşekkür edersek manyetik olarak bolluğu cezbederiz. Bizim normal durumumuz bolluk içinde olmaktır. Onun doğrudan bizim olduğunu kabul etmemizi engelleyen ya kendi şartlanmamız veya kollektifbilinçteki ba§arısızlık fikridir. Eski zamanlardaki dini ve felsefi öğretilerin kökünde bulunan temel kavram öz tatmindi. Bir kişinin kendisini bilmesinin Tanrı'yı bilmesi olduğu öğretilirdi, böylece derinlere gidildiğinde ki§i korkuyu sevgiye cehaleti hikmete, yokluğu bolluğa çevirirdi. 1945 yılında Mısır'da !ııılunan Nag Hammadi'nin yazılarındaki onlar İncil'den daha eskidır- "Ne görüyorsan o ola...Devamını Oku »

Ankara Reiki Eğitimi

Ankara Reiki Eğitimi

REIKI NEDIR? İnsanlık tarihi boyunca evrensel enerjinin aktarımıma dayanan tedavi metotları varolagelmiştir. Her yeri kaplayan hayat enerjisi, evrene hayatı getirmiştir ve onu beslemektedir. Binlerce yıl önce Tibetliler ruhun doğası, enerji ve madde konusunda derin bir bilgiye sahiptiler ve bedenlerini iyileştirmek için bu enerjiyi kullanarak ruhlarını uyum haline getiriyorlar, ruhlarını birlik deneyimine ulaştırıyorlardı. Bu bilgiyi Hindistan' da ve bilginin değişikliğe uğramış şekillerini Japonya, Çin, Mısır, Yunan ve Roma kültürlerinde görüyoruz. Birlik' bilinci çeşitli şekillerde İslam kültürüyle de insanlığa sunulmuştur. Kur'an-ı Kerim Sad suresinde şöyle demektedir: 71- Rabbin meleklere demişti ki "Ben çamurdan insan yaratacağım. " 72- Onu düzeltip ruhumdan üflediğim zaman, derhal secdeye kapanın. Yani çamurdan yaratılan insan Tanrı Ruhundan üflediği zaman o enerji ile hayat bulmakta ve secde edilecek duruma gelmektedir. Bize göre Evrensel Yaşam Enerjisi diye adlandırılan e...Devamını Oku »

İzmir Reiki İkinci Seviye Eğitimi

İzmir Reiki İkinci Seviye Eğitimi

İkinci derece semineri, katılımcıların daha yüksek seviyelerde Reiki enerjisi ile uyum sağlamasına yardım eder. İkinci derece inisiyasyonları kişinin uzaktan tedavi ve daha güçlü bir form olan Zihinsel Duygusal tedavi sembollerine de uyum sağlamasını temin eder. İkinci derece, diğer bir enerji seviyesini aktive eder, tekrar 21 günlük temizlik dönemini deneyimlersiniz. Çünkü vücudunuz ve farklı enerji merkezleriniz daha ince seviyede titre§imlere uyum sağlar. Kişisel büyümeniz ve daha gelişmeniz için ek teknikler de bu seviyede öğretilir. Birinci derecede uyum sağlama çalışmaları fiziki vücudun enerji seviyesinin yükseltilmesine yöneliktir, böylece daha yoğun iyile§tirici enerjinin akmasına kanalolur. İkinci derecede ise daha ziyade eterik (bioplasmik) bedenin uyumu üzerinde çalışır. pituilary bezi üzerinde bulunan sezgi merkezlerinin gelişimini uyarmak yönünde çalışılır. Hermetik bilim, pituilary bezini insan vücudunun telepatik aracı olarak tanır. Hintiiler ona Shiva'nın gözü ...Devamını Oku »

İzmir Reiki Birinci Seviye Eğitimi

İzmir Reiki Birinci Seviye Eğitimi

Birinci derece öğrencileri tarafından sorulan ilk soru niçin Reikinin farklı dereceleri olduğudur. Usui'nin zamanında öğrenciler onunla seyahat ederler ve öğretmen oluncaya kadar çeşitli enerji seviyelerinde yavaş yavaş inisiye olurlardı. Madem zamanlarda uyum sağlama işlemlerinin derecelere bölünmesi ile enerji amplifikasyonunun birçok seviyelere yayılması, işi daha kolaylaştırılmıştır. Bir üst dereceye geçmeden önce öğrenciye, bir süre derecesi ile ilgili yüksek vibrasyon seviyesine alışması için bir zaman tanınması uygun olur ve bu özel seviyenin kullanmasında ustalaşır. Birinci derece sınıfında öğrenciler sürekli Reiki enerjisine dört inisiyasyonla uyum sağlarlar. Bu inisiyasyonlar titreşim seviyesini ayarlamaya öyle yardımcı olurlar ki, beden vasıtasıyla daha çok enerji aktarılabilir. Ayarlama eterik seviyede de olur. Uygulamaya gelince, Reiki çok basit bir tekniktir. Reiki öğrenmek için zihinsel bir işleme gerek yoktur, normal iki günlük seminerde çocuklar bile...Devamını Oku »

Reiki İle Çalışmanın Tanımı

Reiki İle Çalışmanın Tanımı

Reiki verirken dikkate alınması gereken bazı kural ve prensipleri anlatmak istiyoruz. Birinci derecede tedavi verirken faydalı olan pozisyonları öğrenmiş olmalısınız. Bir dizi temel pozisyon ve özel durıımlar için ilave birkaç pozisyon vardır. Onlar öylesine pratik, ba,sit ve ba§arılması kolaydır ki birkaç gün içinde herkesin hatırlaması mümkündür. Birçok Reiki seminerinde katılımcılara pozisyonları gösteren çizimler verilerek hafızanın tazelenmesine yardımcı olunur. Zaruret halinde hangi pozisyonun hangi şikayet ve hastalıklara yararlı olduğu konusunda detaylar verilmesinin yararı kanıtlanmıştır. Bu pozisyonların aynen gösterildiği gibi ve tam öğretilen sırada uygulanıııası zorunlu değildir; ancak bu şekilde uygulanmasının belirli avantajları vardır. Örneğin, Reiki verirken bir sonraki pozisyonun ne olacağını düşünmez ve bir pozisyonu unutmaktan endişe duymazsınız. Bir hastayı tedavi ederken ona yoğunlaşmakta ve tedavi tarzınızı seçmekte kendinizi özgür hissedersiniz. . Birç...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Yukarı Çık