Reiki

Reiki İle Kendinizi Tevavi Etme

Reiki ile Kendinizi Tevavi Etme

Muhtemelen Reikiden daha kolay ve etkili hiçbir tedavi metodu yoktur. Nerede olursak olalım kendi kendimizi tedavi edebiliriz; çünkü Reiki daima bizimle beraberdir ve onu kullanmak için bir yardım veya araca ihtiyacımız yoktur. Ne zaman nerede bir ağrı hissederseniz veya kendinizi kötü hissederseniz, yorulunca, aşırı çalışınca, panik içindeyken Reiki enerjisi ile hemen sakinle§ir ve gevşersiniz ve onu tekrar güçlenip uyum içinde olmak için kullanırsınız. Bununla beraber olağanüstü durumlarda tedavi için kendinizi sınırlamayınız. Bir kere birinci Reiki derecesini başarınca yaşam akümülatörünüzü her gün Reiki vererek şarj edebilirsiniz. Böylece birçok hastalık gelişme imkanı bulamaz ve birçok sıkıntıdan korunursunuz. Spritüel gelişmeniz artar ve hayatınız bir başka kaliteye ulaşır. Reiki seminerine pek çok kişi yalnızca kendi kendini tedavi imkanı verdiği için katılırlar. Bazıları için Reiki bilinen tıbbi metotlara doğal bir destektir, bazıları tekrar derin ve barış...Devamını Oku »

Reiki(Aura)

Reiki(Aura)

AURA Aura "yavaşça hareket eden hava" "Havanın bir nefesi" "Güzel koku" "Işık" ve "Işığın parlaklığı" anlamlarına gelen Latince bir kelimedir. Aura kendisi vücudu çevreleyen ve ona nüfuz eden bir cins kaledir. Baron Reichenback onu radyant bir kılıf olarak tanımlar. İnsanın subtil yedi enerji bedenine tekabül eden yedi aura vardır. Genel olarak §u auralar arasında ayrım yapılır: 1- Spritüel aura: Bunun çapı 4.5-5.5 m kadardır. . 2- Zihinsel aura: Bunun çapı genellikle 2.4 m'ye kadar çıkar. 3- Eterik aura: Bu, fiziksel vücudumuz tarafından yayılır ve boyu takriben 20 cm kadardır. Auralar üst üste geldiğinden onları tek tek ayırmak her zaman mümkün olmaz. Gözle görülmeyen şeyleri görenlerin genellikle gördükleri eterik auradır. Farklı renkli ve şekillerde yarı şeffaf bir alan olarak algılanır. Aura renk, büyüklük yapı ve yoğunluk olarak kişinin zihinsel ve duygusal durumuna göre değişir. British Colour Council tarafından yapılan analizlere göre auranın 4.700'ün üzerinde tayfa sahip...Devamını Oku »

Reiki Enerjisi

 Reiki Enerjisi

Belki hir gün siz de yalnız Reiki almak değil başkalarına vermeyi de arzu edebilirsiniz. Belki siz Reiki tedavisi almış ve onu şimdi kendi üzerinizde kendiniz uygulamak istiyor olabilirsiniz. Mantığa çok bağlı kişiler öğrenmenin zaman alacağına koşullanabilir. Reiki onları şaşırtabilir. Diger öğretilerle Reiki arasındaki esaslı fark, Reiki'yi bir enerji çalışması sınıfına sokan uyumlama işlemidir. Bu, mantık çağından beri hatının çok az tanıdığı bir güçlendirme işlemidir. Bu işlemden sonra dokunmaya çok alışık kimseler, (doktorlar, hemşireler, masörler ve çok hassas kimseler) hemen ellerinde enerji akışının arttığını bir titreşim ya ısı artışı olarak hissederler. Daha az deneyimli olan kimse degişimi hissetmeleri biraz zaman alabilir. reikinin başarılması o kadar kolaydır ki 9 yaşını dolduran bir çocuk bile iki günde öğrenebilir. Bununla beraber Reiki kendinizin ve başkalarının yararına dürüstçe kullanılmak üzere öğrenilmeli, gelip geçici bir arzu veya merak nedeniyle öğreni...Devamını Oku »

Reiki Diğer Tedevilerden Farkı Ne?

 Reiki Diğer Tedevilerden Farkı Ne?

Reikinin anahtarı basitliğidir. Diğer tedavi yolları uygulayıcılarının aylarca veya yıllarca eğitimini gerektirirken Reiki bir hafta sonunda öğretilebilir. Gerçek fark Reikiyi bir enerji çalışması kategorisine sokan hir uyum işlemindedir. Bu, mantık çağından beri batının çok az bir güçlendirme işlemidir. Bu işlemden sonra, dokunmaya ve insan vücudunu hissetmeye çok alışık olan insanlar ve çoğu hemşire, doktor, masaj tedavicisi tedavi yaparken hemen ellerinden enerji ah,ının arttığını ve bir ısınma duygusunu hissederler. Böylece insanlar vücudu deneyimlerneden önce bazen aktüel uyum durumundan farkı. olarak, uyumdan doğan ani bir değişim deneyimlerler. Daha az deneyimli ve hassas olan bazılarının ise bu ani değişimi hissetmeleri için ihtiyaç duydukları, birçok ön algılama nosyonunu öğrenmektir, çünkü başarılı bir tedavi önce vücudu dinlemeye gereksinim duyarlar. Bu nedenle eğer başlangıçta bu değişim duygusunu deneyimlememişse, bunu deneyimlebilmeleri için yeterli şans ve zaman ...Devamını Oku »

Reiki Nasıl Çalışır?

 Reiki Nasıl Çalışır?

Muhtemelen Reikinin ne olduğuna, verenin ve alanın ne hissettiğini bilmek istersiniz. Bu bağlamda önce Reiki alanları anlatmak istiyorum. Ilk tedaviyi takiben 80 yaşında bir yaşlı bayan "Ben hayatımda böyle derin bir dinlenme hissi deneyimlernedim. Ben barış ve sükunet hissi ile doluyordum ve içimdeki her şey çok ferahtı. Ben onun vücudunun hasta kısımlarında nasıl çalıştığını hissettim ve Reiki gibi harika bir şey olduğu için şaşırdım." daha yaşlı bir bay "Bugün çok farklıydı. Bacaklarım devamlı karın, nılandı ve hareketsiz duramadı." Bir bayan öğretmen "Ben birçok şeyler gördüm, hayaller, renkler, harika manzaralar. Çok değişik bir §eydi." :; Bir genç kız "O, güzel ve dinlendirici idi fakat özel bir şey olmadı, hu böyle mi olacak?" diyordu. Bu örnekler her insanın Reikiye farklı tepki verdiğini göstermektedir. Reiki alıcının en çok ihtiyacı olduğu yere aktığı için genel biç kural söylenemez. Tedavi sırasında deneyimlenen en genel şey bir barış ve huz...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Yukarı Çık