Korku Nedir?

Korku Nedir?

Korku Nedir

Sınırsızlık anlayışı ne kadar harika gelirse gelsin ondan korkabilirsin de. Sınırsızlığın bazı boyutlarından korkmuyor olsaydın, zaten sınırsızlığı yaşıyor olurdun. Sınırsız olduğunda sınırsızlığın hazzını bileceksin. Sınırsız anda kendi rüyanı yaşıyor olacaksın.

Sınırsızlık korkutucu olabilir; çünkü sınırsızlık boyutunda sınırsız potansiyel vardır. Bu boyut, potansiyel olarak her şeyin olabileceği boyuttur. Bu sınırsız potansiyelde her an her şey olabilir. Her şeyin olabilme olasılığı realitendeki sınırsızlık korkusunun kökenidir. Sınırsızlık istikrarın antitezidir. Sınırsızlığa doğru yol aldığın ölçüde realitenin istikrarlı olma ihtiyacından da özgürleşirsin. İstikrar ihtiyacı, korkunun doğasıdır. Bu yüzden korkudan korkarsın ve korkuya enerjini verirsin.

Bir şeye enerji verdiğinde onu yaratırsın. İşte korktuğun şeyi böyle yaratıyorsun. Bu nedenle sınırsızlık bilincinde her şey bir anda yaratıldığı için eğer korkuların varsa bu korkular yarattığın şeylere hakim olur. Varlığın korkuyu bildiği sürece sınırsızlıktan korkarsın. Sınırsızlıkta korkuyu da hazzı da bir anda yaratabilirsin. Korkuyla cehennemi, hazla cenneti bir anda yaratabilirsin. Kendinden korkmazsın. Korku yaşama bilincini sekteye uğratıyor.
 
Derleyen : YASEMİN TÜFEKÇİ


 

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık