NLP Nedir?

NLP Nedir?

NLP NEDİR?

NLP, 21. yy.'in başarı olgusunun yeni teknolojisidir. NLP mükemmellik sanatıdır. NLP kişinin istediklerim elde etmesine imkan veren bir düşünce, uygulama ve davranış tarzıdır. NLP sonuçlara odaklanır. NLP, sahip olduğu sistemler yardımıyla, istenilmeyen durumlardan istenilen durumlara yapılan yolculuğu sonuçlandırır.

NLP, bir olumlu düşünce sistemi, bir bilimdir. Bilimdir, çünkü NLP'yi oluşturan bir çok çalışma, uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur.

NLP bir sanattır çünkü; mükemmeli yakalamış, konusunda dahi kişilerin o sonuçlara nasıl vardığım modelleyen bir ustalık öğretisidir. NLP teknolojidir çünkü, istenilen sonuçları gerçekleştirecek bir takım düşünceleri, sistemleri, ve teknikleri vardır.

NLP her ne kadar istediklerimizi gerçekleştirmede müsait teknikler sunsa da bir felsefe, ya da bir doktor değildir. NLP'yi amaçlar bütünü olarak değil araçlar ve sistemler olarak düşünmek daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır.

NLP, herhangi bir insan bizim istediğimiz sonuçları üretmişse, o insanı modelleyerek, nasıl yaptığını keşfederek, aynı şekilde bizim de aynı sonuçları ortaya koyabileceğimizi, istediğimizi yapabileceğimizi gösteren mükemmel bir sistemdir. Dolayısıyla istediğimiz sonucu bir başkası elde etmişse, biz de bu sonuca elde etmenin yolunu öğrenebiliriz.

Bir zamanlar tenis sporunu ancak yetenekli kişilerin yapabileceğine inanılıyordu. Oysa şimdi bu konudaki düşünceler tamamen değişmiştir. Otoriteler ve bu işin profesyonelleri diyor ki, isteyen herkes tenis oynayabilir. Yetenek çok fazla önemli değildir. Ama teniste profesyonel olmak ve dünya listelerine oynamak yeteneğin yanı sıra azim, istek ve uygun koşullara gereksinim duyar. Dediğimiz gibi artık tenis öğrenmek bir paket program gibidir. İsteyen belirli bir zaman diliminde yeteneği her ne olursa olsun tenis oynamayı öğrenebilir. Bununla beraber şampiyonluk ise sporcuya kalır.

Aynı şekilde yüksek atlamada aynı şeyler söz konusu olmuştur. Yüksek atlama yapan atletler eski biçimde ancak belirli bir yükseklikten atlayabiliyorlardı. Daha sonra bir sporcu atlama tekniğini değiştirdi ve şu an atletlerin çoğunun kullandığı flop stili ile daha yüksek dereceler elde ettiler. O stili sadece o atletler uygulamadı. Başka atletler de stili öğrenerek daha yüksek derecelere dahi çıkmayı başardılar. Aynı durum diğer branşlarda da da söz konusudur. İtalyanlar pizzayı, köfteyi, makarnayı Amerika'ya taşıyan millettir, ama Amerikalılar bir sistem kurarak bunu uluslararası bir restoran zinciri şekline getirmişlerdir. Onlar olaylara başka açılardan bakarak sonuçları istedikleri yönde değiştirmeyi ve bunu diğer ülkelere satarak pazarlamayı öğrenmişlerdir.

NLP başkalarının olduğu kadar kendi mükemmelliğinizi modellemeyi ve yeniden o sonuca ulaşmayı sağlamaktadır. Hangi konuda kendinizi iyi hissediyorsunuz ya da gerçekten başarılı olduğunuzu düşünüyorsunuz? Ne yüt şeyler yapıyorsunuz? Nasıl düşünüyor, davranıyor, inanıyorsunuz da bu sonuçları elde ediyorsunuz? Bütün bunları hiç düşündünüz mü? Hatta kendi kendinizi sabote ettiğinizde, olumsuz bir şey ortaya koyduğunuzda da yine bir şeyleri mükemmel yapıyor olduğunuzdan dolayı o sonuçları elde ediyorsunuz. Eğer farkına varır, kendinizi modellemenin yollarını öğretnirseniz, sonuçları lehinize çevirerek, istediğiniz gibi olabilir, yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebilirsiniz. Ne yapılacağını bilmek, ustalaşmada en önemli yetenektir.


NLP literatüründe buna "Ustalık Sanatı" adı verilir.


NLP monotonlukla mükemmelliğin farkını göstermektedir.


NLP bunları yalnızca göstermekle kalmayıp mükemmelliği hızlı ve kolay bir şekilde modelleme, üretme yollarım da bizlere sunmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


NLP Eğitimi için ilgili detaylı bilgi için :


İzmir NLP Eğtimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  NLP Eğtimi için  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Eğtimi için   0 242 323 73 15 ya da  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Eğtimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık