Denizli NLP Eğitimi

Denizli NLP Eğitimi

Neuro: Merkezi Sinir Sistemi ( beyin-zihin) ve özellikle gördüğümüz, kokladığımız, hissettiğimiz, tattığımız, işittiğimiz duyuları ifade eder. Bunlar dış dünya ile iletişim kurmak amacıyla kullandığımız araçlarımızdır.

Linguistic: İletişim aracı ve düşünceler için araç olarak kullanılan dil yani sözcükler kastedilmektedir.

Programming: Arzu edilen değişiklikleri meydana getirmek üzere duygu, düşünce ve davranışlarda zihin yardımıyla yeniden düzenlemeler yapılması kastedilmektedir.

NLP BURSA duyu organlarımız ve hissettiklerimizle ilgilidir. NLP kullandığımız dil ile ilgilidir. NLP farkında olduğumuz ve olmadığımız stratejilerimizle ilgilidir. Bu bağlantıların doğru modelde kullanılması, “hepimiz ihtiyacımız olan kaynaklara sahibiz” önermesine uygun olarak “istenen sonucun” ne olduğunu organize etmemizi ve bu sonuçlara düşündüğümüz zamanda ulaşmamızı sağlayabilmektedir.

NLP insanın olduğu her içerikte kullanılabilir. Geçmişte yaşanan tecrübelerin ortaya çıkardığı stratejilerin değişimi  ve kişiyi sınırlayan ve engelleyen tecrübelerin etkisinin ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir. “İçeriksiz” Modelde aktarılan NLP bilgileri ve NLP teknikleri, istenen sonuçlara ulaşmayı kolaylıkla sağlayabilmektedir. 

NLP bir bilim olarak tanımlanmakta çünkü insan davranışlarının arkasında bulunan stratejilerin çözümlenmesi, kişinin kendisi ve başka bireylerle olan iletişimindeki “nasıl”a odaklanması, hayatla ilgili modeller oluşturması ve zihinle ilgili araştırma ve çalışmaları kapsamaktadır.
 
NLP bir sanattır çünkü bütün bireyler doğum esnasına kadar aynı süreçlerden geçerken doğumdan sonraki süreçten itibaren farklı bir yapıya, kişiliğe sahip olması dolayısıyla da tek ve özgün olduğunu kabul ederek bir sanat eseri şeklinde tanımlanmakta ve kabul edilmektedir. Bireyin kendisinin en iyisi olabilme sanatıdır NLP BURSA.

Siz de BURSA NLP eğitimlerimize katılabilir, kendi iç dünyanızda büyülü bir yolculuğun ilk adımını atabilirsiniz. BURSA’daki NLP eğitim ve seminerlerimiz için lütfen iletişime geçin.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli NLP Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz 

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık