NLP

Nlp Ne Demek

NLP Ne Demek

NLP, bakış açılarını ve davranış seçeneklerini artırma, zenginleştirme yöntemleri sunar. Çok seçenek sahibi olmak kişiyi mükemmelliğe yaklaştırırken, çok çeşitli bakış açılarına sahip olmak da olgunlaştırır. NLP'nin bakış açısını öğrenme aşamasıdır. Burada NPL'nin varsayımlarını çok iyi özümsemek gerekiyor. 'Sinir' olarak Türkçe'ye çevrilen "Neuro" kelimesi ile anlatılmak istenen, vücudun sadece %2'sini (genellikle 1369 gram civarında) oluşturan beynin ta kendisidir. Birçoğumuz beynimizi etkin ve bilinçli bir biçimde kullanamıyoruz. Çevremizde olan biteni beş duyumuzla algılayıp yorumluyoruz. Gördüklerinize, duyduklarımıza ve hissettiklerini ize inanıyoruz. Çevremizde olan biteni algılayıp yorumlamamız ve bu yorumun bize özgü olması, kişisel zillin haritamızın çerçevesini oluşturur. Bu kişisel harita bizim gerçekliğimizdir, yani bilim anlayışımızdır ya da bilincimizdir. Ancak herkesin zihin haritası farklıdır, bunun için kişilerin zihin haritaları gerçek dünyayı göstermez.Devamını Oku »

Nlp Eğitimi Nedir?

NLP Eğitimi Nedir?

Nlp, başarılı kişi ve organizasyonların bu başarılı sonuçları nasıl elde ettiklerini araştırarak diğer insanların da aynı ya da benzer sonuçlara ulaşmaları için onlara öğretilebilmenin tekniklerini geliştirir. NLP, modelleme yapmak için öznel deneyimlerin nasıl yapılandırıldığı, değerler ve inançların neler olduğunu ve duyguların nasıl oluştuğunu araştırır.NLP'nin kendi dili ve organize sistemleri vardır. Elinizdeki kitapta bunların hepsi açıklanmış, kişisel ve profesyonel olarak örneklendirilmiştir. NLP'nin sunduğu teoriler ve pratikler sizin yaşamınızın her yönünü tanımanızı sağlayacaktır. Böylece hem kendinizi hem de başkalarını daha iyi anlayabileceksiniz. NLP, kişinin bulunduğu durumdan daha iyi bir duruma gelebilmesi ve mükemmelleşmesi için bir takım çalışmaları kapsar. NLP, kişinin verimsiz, kısıtlayıcı inançlardan kurtulmasını ve bunların yerine daha olumlu inançlar kazandırarak, daha sağlıklı, mutlu ve başarı bir hayat sürmelerine ve geçmişin kötü izlerini silerek g...Devamını Oku »

Nlp Eğitimleri

NLP Eğitimleri

NLP, zihinsel becerilerin gelişmesine katkıda bulunan, insanlar arasındaki ilişkilerin gelişmesini sağlayan davranışlar üzerinde yoğunlaşan bir tekniktir. Nlp’de bir insanı neyin motive ettiğini, en iyi sonucu hangi tür iletişimin verdiğini bilir isek, bir grup, departman ya da organizasyon düzeyinde etkili olabiliriz. NLP nin en büyük önemi, atfettiği örgütsel etkinin temeli olan bireyi, örgütsel davranışın her yönü açısından temel nitelik olarak ele almasıdır. Duyguların kontrol altında tutulması kişilerin kontrolünün dışında olsa bile NLP, duyguların nasıl kontrol altında tutulabileceğini de öğretir. Örneğin Pazartesileri genelde kendimizi kötü hissederiz. Fakat düşünce süreçlerini, hissettiklerimizi, duygularımızı inanarak kontrol eder ve güne iyi başlayacağımızı düşünürsek, böylece duygularımızı ve davranışlarımızı da kontrol altında tutabiliriz. NLP' nin temel varsayımları ve özel uygulamaları, geçmişten gelen korkularınızı, kısıtlayıcı inançlarınızı, zarar ...Devamını Oku »

Nlp Practitioner Eğitimi İzmir

NLP Practitioner Eğitimi İzmir

7 günlük NLP Pratisyenlik sertifika programı; NLP pratisyenlik semineri ve sertifikası bilgi düzeyi olarak farkındalık, yeni beceriler, uygulama anlayışı eklenerek yapılandırılacak. Bu, yoğun ve derin bir programdır, bu demektir ki yeterince yeni becerilere sahip olma fırsatı sağlayacaksınız.Yedi gün boyunca devam edecek olan NLP Practitioner Eğitimi; sizi NLP konusunda en ileri düzeyde içselleştirir, öğrendiğiniz her şeyi iyi bir şekilde uygular ve adapte eder duruma getirir. Artık yaptığınız her modelleme sonuç odaklı bir durumdadır ve size başarı getirir. Özetle; çıraklık seviyesinden ustalığa geçmiş olursunuz. NLP Practitioner sertifikasına sahip olan herkes, bu büyülü yolculuğa devam etmek istemesi halinde NLP Master Practitioner eğitimine katılabilir. Bu eğitim, uluslararası NLP standartlarına uygun şekilde NLP Practitioner seviyesinde beceri gösterebilen herkese açıktır. NLP Practitioner eğitimi, NLP'nin uygulayıcısı konumuna gelm...Devamını Oku »

Nlp Master Practitioner Ne Demektir

NLP Master Practitioner Ne Demektir

NLP Practitioner eğitimini almış, temel NLP tekniklerini Master düzeyde bilen ve bunları ileri derecede kullanabilme yetkinliğine sahip olmak isteyen herkesin katılabileceği bir programdır. NLP Master Practitioner sertifikası alarak başkalarına da uzman master düzeyde danışmanlık yapmak isteyenlere açık bir programdır. NLP Master Practitioner Seritifika Eğitim Programı; bütün pratisyen (uygulamacı) becerilerini ustalık ve zerafetle bir araya getirebilme seviyesidir. Hali hazırda NLP Practitioner Sertifikası almış olan, NLP Pratisyen becerilerini hayata geçirebilecek uzmanlığı ve aynı anda birkaç dil kalıbını kullanabilme yeteneğine sahip olan her pratisyen, bu eğitim programına katılabilir. Değerlendirme aşaması her bir pratisyen ile birebir görüşmek suretiyle yapılır. Öğrenme yolculuğunuz neler içeriyor : • Meta programlar ve dilleri, davranışları • Değerler ve davranışları nasıl yönlendirdiği - Graves Değerler Modeli’nin gelişimi...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Yukarı Çık