Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer Koçluğu Nedir?

Yeni işe başlayacak olanlar , kariyerinde değişiklik yapmak ya da bulunduğu yerde performansını artırmak isteyen bireylerin, kendilerini kariyerlerinde ne şekilde ifade edecekleri veya nasıl yol çizmek istedikleri konusunda yardımcı olur. Özetle “Şu anda nerdeyim” ve “Nerede olmak istiyorum” sorularına yanıt ararken, kişinin kariyerinde kendisine 360 derece bakmasını sağlar.


Kimin Kariyer Koçu’na ihtiyacı vardır?


İşinizdeki heyecanı kaybettiğiniz mi düşünüyorsunuz?


Bir şeyleri mi değiştirmek istiyorsunuz?


İşiniz sizi mutlu ediyor mu?


Sabah işe gidiyor olmak size zevk veriyor mu?


Kariyeriniz üzerinde düşünüyor musunuz?


Kişisel kaynaklarınızı tam olarak kullanıyor musunuz?


Hedeflediğiniz nokta için planlar yapıyor musunuz?


Beş yıl sonra olmak istediğiniz noktaya ulaşacağınıza inanıyor musunuz?


Bunlar ve benzeri sorulara cevap ararken kendinizi buluyorsanız bir kariyer koçu ile çalışmanız sizin için faydalı olacaktır.Kariyer Koçluğu Nelere Yardımcı Olur?


Kişinin doğal becerilerini kullanabileceği, gerçekten zevk alarak çalışabileceği, yeteneklerini geliştirebileceği alanı bulmaları için yardımcı olur. Bu noktaya ulaşabilmeniz adına gereken yolları gösterir. Hedefinizi netleştirir ve uygulanabilir projeler üreterek planlar, hareket planları ortaya koyar. Bu yolculukta ihtiyacınız olan donanımları bulur ve onları nasıl kullanacağınız konusunda size ışık olur. Motivasyonunuzu yükseltir, emeğinizi nerde nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yardımcı olur. Kendi hayatınızın hakimiyetinin, başka insanların elinde değil , sizin elinizde olması gerektiği konusunda bilinçlenmenizi ve bu konu üzerinde ciddi bir şekilde çalışmanızı amaçlar.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.Kariyer Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 

İzmir'deki Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Antalya'daki Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık