Hızlı Okuma

Hızlı Okuma Tekniği İle Okuduklarımızın

Hızlı Okuma Tekniği İle Okuduklarımızın

Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; her kelime üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı bir fotoğraf makinesi gibi, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır. Anlayarak Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz egzersizleri yardımıyla, göz algılama kapasitesini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Eğitim neticesinde, okuma ve anlama hızları %200-400 oranında yükselir. Haliyle, Hızlı Okuma tekniği metnin sadece belirli bölümlerine bakarak uygulanan bir göz gezdirme ya da çapraz okuma yöntemi değildir. Metnin tümünü, daha doğru bir odaklanma ve daha hızlı bir algılama ile okumaktır. Okumanın analizi Hızlı okuma, yüzmek, kayak yapmak, on parmak daktilo yazmak gibi psikomotor bir becerinin geliştirilmesine dayanıyor. Okuma esnasınd...Devamını Oku »

Kitaplık(Hızlı Okuma Ve Algılama)

Kitaplık(Hızlı Okuma ve Algılama)

Hızlı Okuma ve Algılama Yazar: Z. Polat Koyuncu Yayın Evi: OMEGA YAYINLARI Açıklama: Şuna inanmanızı istiyorum ki; bu kitapta yer alan her bilginin, uygulamanın ve egzersizin sırası, okuma hızınızı en etkin şekilde artırmak üzere, çok özenle hazırlandı. Üniversite yıllarımdan beri yürüdüğüm kişisel gelişim yolunda, yüzlerce öğrencimden aldığım geribildirimler ve tavsiyeler sonucunda her geçen gün biriken emeğimin bir sonucu olarak sunduğum kitabımda tek isteğim: Verdiğimiz paranın ve harcadığımız zamanın karşılığını eksiksiz almanızı sağlamaktır.Hızlı Okuma ve Algılama, iki bölümden oluşmakta: Birinci bölümde hızlı okumanın nasıl öğrenileceğini anlattım. Nasıl okuduğumuz ve nasıl okumamız gerektiği üzerinde durdum. Okuma frenlerinden kurtulmanın yollarını göste...Devamını Oku »

Kitaplık(Hızlı Okuma Çocuklar İçin)

Kitaplık(Hızlı Okuma Çocuklar İçin)

Hızlı Okuma Çocuklar İçin Yazar: Öznur Karaeloğlu Yayın Evi: SÖZ YAYIN Açıklama: Hızlı Okuma İle, Bir bakışta gördüğünüz sözcük sayısını artırırsınız. Ödevlerinizi daha çabuk okuyup daha iyi anlarsınız. Sınavlarda sorulan soruları daha kısa zamanda okursunuz. Daha bilgili ve başarılı olursunuz. Derleyen: Yusuf BAL ***REKLAM*** İZMİR'DEKİ KİŞİSEL GELİŞİM - KİŞİSEL BAŞARI NLP VE HIZLI OKUMA KURSLARI VE SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: SAYGIN NLP DANIŞMANLIK Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İzmir Tel: 0232 4225954 Cep:0 535...Devamını Oku »

Hızlı Okuma(Aktif Görme Alanı)

Hızlı Okuma(AKTİF GÖRME ALANI)

AKTİF GÖRME ALANI Aktif görme, odaklanılan cismin merkezine girmeyen cisimleri de görebilmektir. Okurken çoğu okuyucu göz hareketlerinin nasıl kıpırdadığına dikkat etmez, sadece okur. Bu durumda aktif hale getirilebilecek görme yeteneği maalesef yıllarca pasif görme olarak kalır. Aktif görme enerjinizi daha geniş alana yayabileceğiniz inancı eğer sizde yoksa bazen okuduğunuz bir kelimeye tekrar dönmek mecburiyetinde kalırsınız. Oysa aktif görme alanında hem gözleriniz yorulmaz hem de daha fazla sözcük okuma şansı bulursunuz. Gözleriniz yorulmaz dedim, ama tek sözcüklük okumalarda göz daha çok hareket eder; dahası yarım saatte okunulup bitirilecek bir kitaba yarım saatten çok daha fazla bakılacağı için gözler yorulur. Okumadaki üstün yeteneğimizi açığa çıkardığımızda, aslında okuduğumuz birkaç sözcükten tüm cümle zincirini tahmin edebiliriz. Bir cümlede aktif görme enerjimizle kilit kelimeleri hemen fark ederiz, di...Devamını Oku »

Hızlı Okuma(Aktif Görüş Açısı)

Hızlı Okuma(AKTİF GÖRÜŞ AÇISI)

AKTİF GÖRÜŞ AÇISI Göz, bakış açışı olarak, satırın bütününü görecek şekilde ayarlanabilir. Bunun için göz herhangi bir sözcük üzerinde durmamalıdır. Tüm satıra odaklanmalıdır.Görüş açısı, göz ile sözcükler arasındaki açıya denir. Görme Alanı, gözün görebildiği alana denir. Görüş açısında bir sözcüğe odaklanılabilir. Görme alanında ise tüm satır okunabilir. Görme alanı kişiden kişiye farklılık gösterir. Fakat normali, odaklanılan kelimenin 80 derece sağ ve soludur. Açı 80 derece den daha az ise bu, karanlık görüştür ve tedavi olunmalıdır. Aktif görme alanı görüş açısından başkadır. Görüş açısının ileriye doğru genişlerken bir alanda ele geçirdiği benzeşimli alana Aktif Görme Alanı denir. Okunan kelimeler geniş açınıza göre artsa da kelime kelime okuyor olabilirsiniz. Nedeni aktif görme alanının iyi dengelenememesidir. -ALINTI-Hızlı Okuma(AKTİF GÖRÜŞ AÇISI) (gelişim,programı, kur...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Yukarı Çık