Hamilelik Hakkında ( Yeni Bir Hayat Başlıyor!)

 Hamilelik Hakkında ( Yeni Bir Hayat Başlıyor!)

Psikoloji, Hamile, Hamilelik Hakkında,

Hamilelik Hakkında, Yeni Bir Hayat Başlıyor (Hamilelik)

Erkeğin spermiyle, kadının yumurtasının birieştnesi olarak tanımlanan döllenme, genel olarak fallopian tüpte gerçekleşir. Yumurta, sperm tarafında döllenir döllenmez, rahme doğru fallopian tüpte ilerlemeye başlar. Burada yumurta rahim duvanna tutunur ve büyümeye başlar. Bu döllenmiş yumurta, 8 haftalık dönemde embriyo, bu dönemden sonra da fetüs olarak adlandırılır. Rahimde uterus duvarıyla, gelişen embriyo arasında plasenta otarak adlandırılan bir organ gelişir.

Plasenta, anne kanından oksijen ve diğer besinleri alarak fetüsün beslenmesini sağlar. 3 trimester'e (l trimester = 3 aylık süre) bölünen 40 haftalık gebelik boyunca, fetüs çok hızlı bir şekilde gelişir. O, oluşacak bebeğin tüm özelliklerin! içeren tek bir hücreden başlayıp eksiksiz olarak gelişmiş bir bebek haline gelmektedir. Normal zamanda doğmuş bebekler ortalama 3.5 kg. ağırlığında ve 50 cm boyundadırlar. Fakat bebekler farklı hızlarda büyüyebilmektedirler ve bazıları ortalamadan daha ağır ya da uzun olabilmektedirler.

( hamile doğum, bebek hamile, hamile düşük, hamile gebe, hamile kadın, hamile insan, hamilelik, hamilelik belirtileri, hamile kalma, hamilelik testi, hamile kalmak, hamilelik öncesi, hamilelik takvimi, hamilelik belirtisi, hamilelik dönemleri, hamilelik hakkında, hamilelik, hamile bayan)

DERLEYEN: ALINTIDIR.


REKLAM


İZMİR'DEKİ
NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
SEMİNERLERİ
İÇİN
AYRINTILI BİLGİ:


SAYGIN NLP DANIŞMANLIK


Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11
Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954
Cep:0 535 6673224
msn: cemalkondu@hotmail.com
www.sayginnlp.com
www.cemalkondu.com
(hamile kıyafetleri, hamile , hafta hafta hamilelik, hamile elbiseleri, hamilelik ve doğum, hamileliğin ilk belirtileri, hamile kalamama, hamilelik hafta, hamilelik test, hamilelik takibi, hafta hamile, bebek hamilelik, gebelik hamilelik, hamile butik, hamile olabilirmiyim, hamile hafta, )
how to tell if wife has cheated women who want to cheat married men dating
online My girlfriend cheated on me when your husband cheats
how to cheat on husband looking to cheat signs of infidelity
abortion pill where to buy abortion fees surgical abortion process

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık