Etkili Konuşma Kursu İzmir

Etkili Konuşma Kursu İzmir

İletişim; bilginin, fikirlerin, duyguların, becerilerin, simgeler kullanılarak iletilmesidir. İnsanın kendini sosyal bir varlık olarak ifade etmesi için iletişim zorunludur. İnsan, çevresi ile iletişim kurarak yaşar. Onun her davranışı, konuşması, susması, duruşu ve oturma biçimi, kendini ifade etmesi; yani çevresine mesaj iletmesidir. İletişim kurmaktaki asıl amaç, anlaşılabilir mesajların gönderilmesi ve karşı tarafın tutum ve davranışlarında değişiklik yapmaktadır. Eğer davranışlarda değişiklik meydana gelmemişse ileti var; ama iletişim yoktur. İlişkilerimizin en önemli temeli, nasıl iletişim kurduğumuzdur. Karşımızdaki ister yetkili satıcımız, ister tedarikçimiz, ister müşterimiz, isterse yakın bir arkadaşımız olsun, güven ve olumlu etki yaratmanın yolu “doğru iletişimden” geçiyor. Bunu sağlamanın ilk adımı ise pozitif iletişimdir. Hiç kimse, negatif enerjinin olduğu bir yerde bulunmak istemez. Bu yüzden, öncelikle konuşurken kendinizi dinlemeye çalışmalı, kendinize dışa...Devamını Oku »

Etkili Konuşma Yöntemleri

Etkili Konuşma Yöntemleri

Birçok insan topluluğa karşı konuşmaktan hiç hoşlanmaz. Fakat toplum önünde konuşmalar yapmak için gerekli olan en temel kavramlar kendine güven ve topluma sunacağınız konuya olan hakimiyetinizdir. Konuya hakim olmanız ne söyleyeceğinizi bilmeniz sunuma önceden çok iyi yapacağınız hazırlık kürsüye çıktığınızda kendinize olan güveninizi kat kat arttırır ve her şey kendiliğinden gelişir. Topluma karşı konuşmalar yapmak size olan güvenlerin kitlesini hızla arttırır. Bu hem iş yaşamınızda hem normal hayatınızda size büyük artılar kazandırır. Kariyerinizde ilerlemenize önemli etkisi vardır. Güzel ve etkili konuşmak her ne kadar kolay bir iş olmasa da yukarıda sıralanan konuşma yanlışlarından sakınmakla, bu konuyla ilgili kaynakları ve örnekleri incelemekle, biraz çaba ve dikkatle en azından öncekilerden daha iyi ve başarılı bir konuşma yapmak mümkündür. Konuşma eyleminin gerçekleştiği bir ortamda konuşmacı veya dinleyici olarak bulunuyorsanız aşağıdaki husu...Devamını Oku »

Kitaplık(Güzel Etkili Konuşma Ve Yazma)

Kitaplık(Güzel Etkili Konuşma ve Yazma)

Güzel Etkili Konuşma ve Yazma Yazar: Sevgi Şahin Yayın Evi: İNKILAP KİTABEVİ Açıklama: Türkçenin kurallarını ve dilin doğru kullanımına dair açıklayıcı verilerin örneklerle zenginleştirildiği bu kitapta yazar, son yıllarda dille ilgili problemlere de dikkat çekiyor. Günlük hayatımızda giderek daha çok yaygınlaşan yabancı dil kullanımının tehlikelerine de dikkat çeken Sevgi Şahin, bu konuda gençlere, çocuklara bir şeyler öğretmek isteğinde olup, aynı zamanda da meslektaşlarına ışık tutmayı amaçlıyor. Derleyen: Yusuf BAL ***REKLAM*** İZMİR'DEKİ KİŞİSEL GELİŞİM - KİŞİSEL BAŞARI NLP VE HIZLI OKUMA KURSLARI VE SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: ...Devamını Oku »

Etkili Konuşma İzmir

Etkili Konuşma İzmir

Etkili Konuşmanın Püf Noktaları -Konuşma yaparken en temel kural etkileyici ve konuya hakim olmak. Topluluk önünde konuşurken ve karşılıklı konuşma esnasında etkileyiciliğinizi konu hakkında bilginizle pekiştirirseniz istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. -Bir de konuşmaya baslarken ortamı biraz olsun yumuşatmak lazım. Başınızdan konuyla ilgili gecen bir hikayeyi, ya da gün içinde karşılaştığınız bir durumu paylaşın. İnsanlar hazırlanmış metinden okunan konuşmaları sevmezler. -Konuşma yeteneğiniz kariyerinizi önemli oranda etkileme gücüne sahip. Başarılı olmak için konuşma yeteneğinin gelişmiş olması gerekiyor. Kimse konuşması düzgün ve etkili olamayan bir insanla iletişim haline geçmeyi istemez. -Eğer çok gerginseniz derin nefes alın. Ve konuşmanıza başlamadan önce bir parça çikolata ağzınıza atin. Hem gevşemiş olursunuz hem de gerginliğiniz yatışır. -Prezentasyon esnasında tek bir kişiye bakmayın. Konunun içeriğini anlatırken birinci maddede birine b...Devamını Oku »

Akıcı Konuşma

Akıcı Konuşma

Akıcı konuşmak rahatlıkla alakalıdır. Rahatlık çok önemlidir yani vücut dilinin rahat olması akıcı konuşmayı da beraberinde getirmektedir. Özellikle topluluk önünde yapılan konuşmalar öncesinde rahatlığı sağlamak biraz daha zor olabiliyor. Çünkü heyecan unsuru işin içine girmektedir. Burada da bazı nefes egzersizlerinden yaralanmak mümkündür. Bu nefes egzersizlerini aslında çok stresli olduğumuz zamanlarda kendi kendimize de uygulamamız mümkündür topluluk önünde konuşma yapmaya gerek olmadan. Nefesimizi günün her anında kullandığımız için günün her anında, iletişim için araç olarak kendimizi kullandığımız için bunu sıklıkla uygulayabiliriz. Dikkat edildiğinde etkili bir konuşmanın en belirgin özelliği karmaşık olmasından ziyade, çok doğal yani akıcı olmasıdır. Demek ki güzel ve etkili konuşmanın yolu, akıcı konuşmaktan geçer. Diliniz sürçmeden, tıkanmadan, takılmadan, konuşmak bir pratik işidir. Akıcı Konuşmanın faydaları; • Düşüncenin...Devamını Oku »

1 2 3
Yukarı Çık