İş Dünyası

İş Ya Da Sektör Değiştirmek

İş Ya da Sektör Değiştirmek

İş Ya da Sektör Değiştirmek Büyük bir istekle başladığınız kariyer yolculuğunuzu başka bir yöne çevirmek istiyorsanız. Bu yazımız tam size göre… Daha önce yaptıklarım ne olacak, işverenler özgeçmişimi gördüklerinde ne düşünecekler diye kaygılanırız. Oysaki bu kaygılar yersizdir çünkü her deneyim bize başka yetenekler katar. Bunların hepsinin toplamında iş yaşamındaki duruşumuz ortaya çıkar. Hangi sektörde olursak olalım bizi biz yapan yeteneklere ‘taşınabilir yetenekler’ deniyor. İsmimiz gibi yeteneklerimizi de gittiğimiz iş yerine taşır, bu şekilde fark ediliriz. Peki taşınabilir yetenekler nelerdir? Devamını Oku »

En Çok Kazanan Kadınlar

En Çok Kazanan Kadınlar

En Çok Kazanan Kadınlar Dünyada en fazla kazanan kadın Hollywood yıldızı, 50 milyon dolarla Cameron Diaz oldu. İşte en çok kazanan sinema yıldızı 10 ateşli kadın... En fazla kazanan 10 aktristin’ son bir yılda elde ettiği gelirlerin toplamı ise 244.5 milyon doları buldu. En çok kazananlar listesinde Diaz’ı 32 milyon dolarla İngiliz oyuncu Keira Knightley ve 27 milyon dolarla Jennifer Aniston izledi. Aktrislerin haziran ayı itibariyle son bir yıl içerisinde elde ettikleri gelirler üzerinden hazırladığı en çok kazananlar listesinin başındak...Devamını Oku »

Referanslara Neden Önemlidir?

Referanslara Neden Önemlidir?

Referanslara Neden Önemlidir? Referans verilecek kişileri belirlerken nelere dikkat etmek gerekir? Referanslara özgeçmişte yer vermek gerekir mi? İş değiştirmeyi düşünen bir kişinin aklına ilk olarak, özgeçmişini nasıl oluşturacağı, görüşmede nelerle karşılaşabileceği gibi sorular gelmektedir. Halbuki, referanslar çok önemli… Referans kontrolü tüm cv’nizi bütünleyen ve kişinin işe kabul edilme aşamasında son derece kritik bir rol oynayan unsur. Görüşmelerde oluşan izlenimler bireyin işe kabul edilmesinde önemli rol oynar. Devamını Oku »

Yöneticilere Altın Kurallar

Yöneticilere Altın Kurallar

Yöneticilere Altın Kurallar Altı bin kişilik Alarko Şirketler Topluluğu'nu İshak Alaton'la birlikte dünyada söz sahibi konuma getiren Alarko Şirketler Topluluğu Eş Başkanı Üzeyir Garih, geliştirdiği kendine has yönetim tarzları ve insan kaynaklarına verdiği değer ile Alarko Holding'in başarılarının altındaki en büyük etken oldu. Üzeyir Garih için insan ilişkileri ve insan kaynakları çok önemliydi. İnsanların sosyal niteliklerine bakmadan herkese karşı saygılı ve ölçülü davranışlarıyla bilinen Garih, bilgisini genç yöneticilere ak...Devamını Oku »

Personel Yönetimi Nedir?

Personel Yönetimi Nedir?

Personel Yönetimi Nedir? * Her şeyden önce burası bir vakıf kuruluşunun, eğitim kurumudur. Ticari amaçla kurulmuş bir kâr müessesi değildir. * Hepimiz bu vakıf ve eğitim kurumunun çalışan elemanlarıyız. * Öğretmen, öğrenci, idareci, müstahdem ve aşçılarıyla bir eğitim yuvasının değişik hizmetlerini gören elemanlarıyız. Bu haliyle sanki bir ailenin fertleri durumundayız. * Her vazifenin kendine göre bir ehemmiyeti vardır. Yemek pişirme, bulaşık yıkama, çamaşır yıkama ve yurt ve bahçesinin temizliği gibi işlerin hiç birini hafif göremeyiz. Bunların her birisinin insanın yetişmesinde önemli rolleri vardır. Burada her iş insanla ilgili,...Devamını Oku »

1 2 3 4
Yukarı Çık