İş Dünyası

Yönetici Ve Stres

Yönetici Ve Stres

Yönetici Ve Stres Kronikleşmiş STRES bugün tüm yöneticileri tehdit eden başlıca sağlık sorunu olmuştur. Kendi teknolojimizin kurbanı olduğumuz kesinlikle ortadadır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle, modern makinelerin hızı iç bünyemizdeki sistemlerin de hızlanmasına yol açmış, bazılarının “telaş hastalığı” diye adlandırdıkları yeni bir hastalığın ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Stres Ve Kalp Yaşamları büyük sorumluluklar, rekabetler ve gerginlik içinde geçenlerin ise, kalp krizine yakalanma ihtimalleri çok daha yüksektir. Sa...Devamını Oku »

İş Hayatında Başarılı Olmanın Beş Ana Kuralı

İş Hayatında Başarılı Olmanın Beş Ana Kuralı

İş Hayatında Başarılı Olmanın Beş Ana Kuralı İş hayatında başarıyı yakalamanın kilit noktaları her zaman aynı olmuştur. Bu konuda binlerce kitap yayınlanmış ve sayısız makale yazılmıştır. Ancak bunların hepsini, benim "büyük beşli" adım verdiğim beş maddede toplamak mümkündür: Bunlardan birincisi; sunduğunuz ürünün veya hizmetin mevcut piyasanın ve insanların ihtiyaçlarına uygun olması gerektiğidir. îhtiyaçlara ve piyasaya uymayan ürünler veya hizmetler hızla ortadan kaybolmaya mahkumdurlar. İkincisi; pazarlama,...Devamını Oku »

İş Dünyasında Kalite Kuralı

İş Dünyasında Kalite Kuralı

İş Dünyasında Kalite Kuralı Müşteri, en düşük fiyata en yüksek kaliteyi edinmenin peşindedir. Bu, aslında çok basit bir yasa gibi duruyor. Ne var ki, pek çok firma bu yasa yüzünden iflas mahkemelerinin yolunu aşındırmaktadır. Müşteri aslında çok akıllıdır ve belirli bir alım kararını verirken, kendini çok büyük oranda memnun etmek için uğraşır. Müşterilerin doymak bilmez kalite ihtiyaçlarım en düşük fiyatla karşılayan firmalar piyasada çok başarılı olabilmektedirler. 1989 yılında hem "Toyota Lexus" hem de "Nissan infiniti" Amerikan piyasasına sürüldü. Her iki firma da bunları Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Yukarı Çık