Hızlı Okuma

Hızlı Okumanın Tarihçesi

Hızlı Okumanın Tarihçesi

Hızlı Okumanın Tarihçesi Hızlı okuma, bu yüzyılın basında, okuyucuların, normal okuma hızıyla takip etmeleri mümkün olmayan bir yayın patlamasıyla karşı karşıya kalmaları sonucunda dünyaya geldi. Fakat bu konudaki ilk bilgiler çok şaşırtıcı bir kaynaktan, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nden geliyor Birinci Dünya Savaşı esnasında hava kuvvetlerindeki taktisyenler fark ettiler ki birçok pilot, belli bir mesafedeki uçakları bi...Devamını Oku »

Öğrenciler İçin Hızlı Okuma

Öğrenciler İçin Hızlı Okuma

Günlük hayatımızda ve iş hayatımızda binlerce bilgi bombardımanına maruz kalmaktayız. Tamamını algılamak, gelişen ve hızla değişen data çağına uyum sağlayabilmek için okumak şarttır. Ancak yeterince hızlı okuyamıyor ve bu yüzden de sıkılıyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey hızlı okumayı öğrenmektir. Okuma esnasında gözlerimiz aktifmiş şeklinde görünmesine rağmen, aslen okuma; bedensel, zihinsel ve ruhsal bir bütünlük oluşturmaktadır. ´Anlayarak Hızla Okuma´ düşünme ve zihninizi kullanma yollarını değiştirmenin yanı sıra; çeşitli göz egzersizleriyle gözün idrak etme kapasitesini geliştirir ve böylece okuma hızınızın % 300- 500 oranında artmasını sağlar. ...Devamını Oku »

Okuma Hızı Artırma, Nasıl Hızlı Okunur?

Okuma Hızı Artırma, Nasıl hızlı okunur?

Hızlı okuma tekniğinde anlamak, özümsemek ve eylem durumuna geçmek en önemli noktalardır. Anlamak: Hızlı okuma dan kasıt, bir kitabı çok kısa sürede bitirmek değildir; anlayarak okumaktır. Yavaş okuma durumu anlamayı engeller, hızlı okuma ise anlamayı daha da hızlandırır. Hızlı okuma ile birlikte anlama eylemi de bunun paralelinde gerçekleştirilmezse tüm çalışmalar anlamını yitirir, Hızlı okumayı anlama ile ber...Devamını Oku »

Sınavlarda Anlayarak Hızlı Okuma

Sınavlarda Anlayarak Hızlı Okuma

Sınavlara hazırlanıyorsunuz ama zaman problemi yaşıyorsunuz. 45 dk. ya da bir saat zaman kazanabilirsiniz. Sınavda hızlı okuyarak hem de daha az yorularak daha fazla soru yapabilirsiniz. Bu kitaptakileri size sunulan çalışma programlarını tam olarak yaptıysanız o süreçten sonra hızlı okuyarak çok fazla soru çözmeye özen gösterin . Özellikle çıkan sorular üzerinde çalışmalısınız. Hızlı okuma becerisini yeteri kadar geliştirmeden sınavlarda kullanmayın. Eğer kullanırsanız sizin ki yeni ehliyet almış birisinin ralliye katılması gibi olur ve büyük ihtimalle istenmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalırsınız. Eğer yeterli çalışmayı yapmadan “hadi şu sınavda deneyim” derseniz kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz… Kendinizi hızlı okuma becerisinde hiç geliştirmeden sınavlarda daha etkili okumak istiyorsanız soruları okurken bir kılavuz olar...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Yukarı Çık