Beden Dili Eğitimi

Kişisel Gelişim, Beden Dili Ve Kişilerin Karakter Analizi, Beden Dili

kişisel GELİŞİM, BEDEN DİLİ VE KİŞİLERİN KARAKTER ANALİZİ, beden dili

BEDEN DİLİ VE KİŞİLERİN KARAKTER ANALİZİ BEDEN DİLİ VE KİŞİLERİN KARAKTER ANALİZİ 1. VÜCUDUN KONUMU Çevremizdeki bütün insanların bir kişisel alanları vardır.Çoğu hayvanın vücudunun etrafında kendi kişisel alanları olarak sahip çıktıkları belli bir boşluk vardır. Bu boşluğun büyüklüğü temelde hayvanın yetiştiği alanın ne kadar sıkışık olduğuyla ilişkilidir. Afrika´nın uzak bölgelerinde yetişen bir aslanın bölgesindeki boşluk, o bölgedeki aslan popülasyonunun yoğunluğuna bağlı olarak elli kilometre veya üzerinde bir çapa sahip olabilir. Hepimizin böyle kişisel alanları vardır. 1- Mahrem Bölge :Kişiler bu bölgeyi kendi mallarıymış gibi benimsedikleri için tüm bölgeler arasında en önemli olanı "mahrem bölge"dir. Sadece kişiye duygusal olarak yakın olanların bu bölgeye girmesine izin verilir. 45 cm’ye kada...Devamını Oku »

Beden, Beden Dili, Beden Dili Eğitimi

BEDEN, BEDEN DİLİ, BEDEN DİLİ EĞİTİMİ

BEDEN, BEDEN DİLİ, BEDEN DİLİ EĞİTİMİ, BEDEN DİLİ ve SÖZLER Gözlerin içine bakarak konuşma samimiyeti artırıyor. Sürekli saçlara, burna dokunmak ise yalan belirtisi vb.. insanın beden dilinin kendisini ele verdiğini söylenmektedir. Karşımızdaki kişinin gözlerine bakarak konuşma, samimiyetin ilerlemesine yardımcı olur. Beden dilinin 10 kuralı şöyledir: 1- Gözlerini kaçırarak konuşmak, güven eksikliği ya da karşıdaki kişinin üstünlüğünü kabul etme olarak yorumlanır. (beden, beden dili, beden eğitimi,) 2- Birini direkt karşınıza alarak konuşmak, ona önem verdiğinizi gösterir. 3- Dik durmak güvenli bir insan olduğu izlenimini verir. 4- Eli yumruk haline getirerek konuşmak güç gösterisidir. Bazen de kararlılık olarak yorumlanır. (beden, beden dili, beden eğitimi,) 5- Kelime eksikliğini tamamlamak amacıyla kullanılan el kol hareketleri ifade güçsüzlüğüdür. ...Devamını Oku »

Kız Tavlama Teknikleri - Beden Dili

Kız Tavlama Teknikleri - Beden Dili

Tavlayan düşünülünce hep erkek akla gelir; tavlanan denilince de ilk akla gelen kadınlardır. Aslında gerçekte durum hiç de öyle değil. Bu, bir zaman ve mekân olayıdır. Evlenmeden önce erkek tavlayan kadınsa tavlanandır. Evlendikten sonra kadın tavlayan, erkek tavlanan haline döner. Hal böyle olunca, doğal olarak kadın ve erkeğin beden dilleri de zaman ve yere göre farklılık gösterir. Evlenmeden önceki erkeğin beden diliyle evlendikten sonraki beden dili aynı mıdır? Aynı şey kadın için de geçerlidir. Kadının evlenmeden önceki ve sonraki beden dili aynı kalır mı? Kesinlikle hayır. Çünkü roller aksine dönüyor. Tavlanan, tavlayan olduğu zamandaki beden dilini kullanmaz. Tavlayan erkek gözlerini kullanır. İlk tavlama aracı gözlerdir. Nezaket ön plandadır. Devamını Oku »

1 2 3 4
Yukarı Çık